Takich spółek potrzeba

SŁAWOMIR PANASIUK, wiceprezes KDPW i KDPW_CCP
opublikowano: 26-03-2018, 22:00

KOMENTARZ PARTNERA RAPORTU GIEŁDOWA SPÓŁKA ROKU 2017

Grupa KDPW po raz kolejny miała zaszczyt zostać partnerem rankingu Giełdowa Spółka Roku. Jak co roku nagrodzone zostały spółki i menedżerowie najlepiej oceniani przez profesjonalnych uczestników rynku.

Miałem przyjemność wręczenia wyróżnień spółkom ocenionym najwyżej przez profesjonalnych uczestników rynku finansowego za kompetencje ich zarządów — w tym gronie znalazły się wybitne osoby, które dzięki odpowiedniemu połączeniu swoich umiejętności, wiedzy oraz postaw prowadzą spółki odnoszące sukcesy nie tylko w rankingach, ale przede wszystkim w realnej gospodarce.Udowadniają, że w każdych warunkach rynkowych spółki oferujące innowacyjne produkty i rozwiązania, a przy tym prowadzące otwartą politykę komunikacji z inwestorami są w stanie odnieść sukces i mają przed sobą stabilne perspektywy rozwoju. Takich spółek potrzebują inwestorzy na warszawskim parkiecie — bo decydują one o atrakcyjności rynku, przyciągają kapitał polski i zagraniczny, wzmacniają płynność, generują obroty. Do sprawnego ich funkcjonowania niezbędna jest także nowoczesna i niezawodna infrastruktura, zapewniająca usługi dopasowane do potrzeb krajowego rynku kapitałowego. Grupa KDPW dostarcza takie właśnie rozwiązania, będące odpowiedzią na międzynarodowe standardy oraz regulacje, a jednocześnie skrojone na miarę potrzeb polskiego rynku. Emitentom zapewniamy nie tylko rejestrację papierów wartościowych, ale także sprawną obsługę zdarzeń korporacyjnych.Wychodząc naprzeciw potrzebom współczesnej technologii, pracujemy nad rozwiązaniem zdalnego głosowania na walnych zgromadzeniach. Jesteśmy w trakcie procesu europejskiej autoryzacji Krajowego Depozytu na gruncie unijnych regulacji.

Utrzymanie w kraju kompetencji instytucji infrastrukturalnych jest jednym z wyróżników konkurencyjnych polskiego rynku kapitałowego. W dobie harmonizacji regulacji na poziomie europejskim i otwierania się rynków finansowych dla swobodnego przepływu kapitału transgranicznego i konkurencji pełna, bezpieczna i efektywna infrastruktura rynku finansowego będzie jednym z istotnych czynników wpływających na przyciąganie do Warszawy emitentów, inwestorów i wspieranie budowy centrum finansowego lewarującego rozwój gospodarczy Polski, a zwłaszcza rodzimych małych i średnich przedsiębiorstw. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SŁAWOMIR PANASIUK, wiceprezes KDPW i KDPW_CCP

Polecane