Taniejące nieruchomości znów osłabiają dolara

Mikołaj Kusiakowski
opublikowano: 25-06-2008, 00:00

Sesja przebiegała pod znakiem słabnącego dolara. W ciągu dnia EUR/USD zwyżkował. Spekulowano, że dane z USA będą niekorzystne.

Gracze otwierający długie pozycje w euro nie pomylili się. Kolejny miesiąc z rzędu odnotowano spadek cen nieruchomości. Indeks CaseShiller, obrazujący ceny domów w 20 metropoliach USA, spadł w kwietniu o 1,4 proc. m/m, a w ujęciu rocznym o rekordowe 15,3 proc. Dużo słabiej niż prognozowano wypadł indeks zaufania konsumentów Conference Board. Spadł do 50,4 pkt — najniższego poziomu od 16 lat. Reakcją na tę informację był gwałtowny wzrost EUR/USD do 1,56.

Nad Wisłą obserwowaliśmy silnego złotego. Dane makroekonomiczne były bliskie prognoz i nie zmieniły nadziei co do dzisiejszej decyzji RPP. Inwestorzy spodziewają się podwyżki referencyjnej stopy procentowej o 25 pkt baz.

Mikołaj Kusiakowski

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mikołaj Kusiakowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy