Tański i Śleziak nowymi członkami rządu mniejszościowego

opublikowano: 03-03-2003, 16:06

Prasowe spekulacje na temat następców odwołanych ze stanowisk polityków PSL: Jarosława Kalinowskiego i Stanisława Żelichowskiego okazały się całkowicie chybione. Premier Leszek Miller powołał w poniedziałek na stanowisko ministra rolnictwa Adama Tańskiego. Ministrem środowiska naturalnego został Czesław Śleziak.

Wcześniej w mediach, jako kandydata na stanowisko ministra rolnictwa wymieniano najczęściej Romana Jagielińskiego, lidera Partii Ludowo Demokratycznej. Jako kandydata na stanowisko ministra środowiska wymieniano Krzystofa Szamałka.

Adam Tański pracował w przeszłości w resorcie rolnictwa w rządach Tadeusza Mazowieckiego i Czesława Bieleckiego. Czesław Śleziak był dotychczas wiceministrem w resorcie ochrony środowiska.

Nowi ministrowie zastąpią przedstawicieli Polskiego Stronnictwa Ludowego, którzy zostali odwołani po sobotnim rozpadzie koalicji rządowej. Bezpośrednią przyczyną rozłamu w koalicji było czwartkowe głosowanie posłów PSL przeciwko rządowemu projektowi ustawy o winietach.

Koalicja SLD-UP stała się koalicją mniejszościową, dysponując w 460-osobowym Sejmie 212 głosami. Jednak lewica stara się uzyskać poparcie większości w Sejmie, prowadząc rozmowy z małymi ugrupowaniami i posłami niezrzeszonymi.

MD, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Tański i Śleziak nowymi członkami rządu mniejszościowego