Czytasz dzięki

Targi łódzkie inwestują w hale

ANP
opublikowano: 04-11-2009, 00:00

Najpierw budowa nowego obiektu, potem adaptacja hali sportowej. Tak wyglądają plany łódzkiego wystawcy.

Najpierw budowa nowego obiektu, potem adaptacja hali sportowej. Tak wyglądają plany łódzkiego wystawcy.

Spółka miejska Międzynarodowe Targi Łódzkie, która kilka miesięcy temu ogłosiła przetarg ograniczony na budowę nowej hali wystawienniczej, zdecydowała się zmienić warunki postępowania, licząc na większą konkurencję.

— Ze względów proceduralnych uznaliśmy, że ogłosimy przetarg nieograniczony. To pozwoli na większą konkurencję — mówi Mirosław Pietrucha, zastępca dyrektora generalnego Międzynarodowych Targów Łódzkich.

Nie chce ujawniać szacunkowej wartości inwestycji. Wiadomo jedynie, że kwota może opiewać na kilkadziesiąt milionów złotych. W pierwszym podejściu o jej realizację ubiegali się tacy potentaci, jak Strabag i Budimex.

W planach jest postawienie jednokondygnacyjnego obiektu wystawienniczo-ekspozycyjnego o powierzchni 13 tys. mkw. Na blisko połowie powierzchni ma się znaleźć część targowo-konferencyjna, a na pozostałej administracyjno-biurowa, gdzie spółka chce stworzyć m.in. warunki hotelowe.

— Chcemy szybko postawić halę. Kalendarz jest napięty. Harmonogram zakłada ukończenie hali w marcu 2011 r. — dodaje Mirosław Pietrucha.

W ciągu dwóch-trzech tygodni ma się rozstrzygnąć sprawa przyznania Międzynarodowym Targom Łódzkim 10 mln zł dotacji unijnej. Część dofinansowania ma być przeznaczona na uruchomienie pionierskich wirtualnych targów, które mają przenosić do sieci to, co będzie się dziać w hali.

Na finiszu są również negocjacje z bankami w sprawie finansowania tej inwestycji.

— Jesteśmy już na dobrej drodze. Halę sfinansujemy z emisji 15-letnich obligacji — mówi Mirosław Pietrucha.

Hala będzie pierwszym etapem większego projektu.

— W kolejnym zaadaptujemy dawną halę sportową na potrzeby targów. Łącznie będziemy mieć 20-25 tys. mkw. powierzchni targowej. Więcej w Polsce nie potrzeba. I tak nigdy nie będziemy w stanie konkurować z wielkimi niemieckimi imprezami — uważa Mirosław Pietrucha.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane