Tauron rozwija ofertę gazową

KOMENTARZ PARTNERA: GRZEGORZ LOT, wiceprezes zarządu TAURON Sprzedaż sp. z o.o.
opublikowano: 17-03-2016, 22:00

Gaz i prąd u jednego sprzedawcy — to opcja wybierana coraz częściej przez klientów Taurona z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Głównym atutem oferty Tauron Sprzedaż jest cena, która jest niższa od ceny największego sprzedawcy gazu w Polsce. Nasza oferta jest kierowana do odbiorców, którzy wykorzystują paliwo gazowe do prowadzenia działalności gospodarczej, w tym do: ogrzewania pomieszczeń biurowych, zasilania systemów klimatyzacyjnych i podgrzewania wody oraz w procesach produkcyjnych wynikających z charakteru prowadzonej działalności gospodarczej (np. gastronomia, piekarnie, cukiernie).

Zgodnie z raportami publikowanymi przez Urząd Regulacji Energetyki, coraz większa liczba klientów decyduje się na zmianę sprzedawcy gazu. Obserwowany wzrost ilości zmian sprzedawcy jest ważnym czynnikiem rozwoju konkurencyjnego rynku gazu.

Liczba klientów, którzy się na to decydują, jest jednak wciąż dużo mniejsza od liczby zmian sprzedawcy na rynku energii elektrycznej. Dlaczego tak się dzieje? Uwolniony rynek gazu jest rynkiem młodym, w początkowej fazie przemian. Duża część klientów nie jest jeszcze świadoma, że ma możliwość zmiany sprzedawcy. A tzw. klienci „świadomi” nie decydują się na zmianę sprzedawcy w obawie przed skomplikowaną procedurą.

W praktyce okazuje się jednak, że procedura zmiany sprzedawcy paliwa gazowego jest nawet nie tyle podobna do procedury zmiany sprzedawcy prądu, co wręcz prostsza. Co ważne, na mocy udzielonego pełnomocnictwa Tauron załatwia za klienta wszelkie formalności związane ze zmianą sprzedawcy.

Efektem zmiany sprzedawcy na Tauron jest podpisanie umowy kompleksowej — dzięki czemu klient będzie otrzymywać jedną fakturę za sprzedaż oraz za dystrybucję gazu. Umowa może zostać podpisana na okres 2 lub 3 lat. Ważne dla klienta będzie również to, że zmiana sprzedawcy na Tauron Sprzedaż jest bezpieczna i bezpłatna oraz nie powoduje konieczności wymiany urządzeń ani liczników pomiarowych gazu.

Gaz w Tauronie mogą kupić odbiorcy przyłączeni do sieci dystrybucyjnej Polskiej Spółki Gazownictwa — zarówno przedsiębiorcy, jak i gospodarstwa domowe. Aby skorzystać z oferty, wystarczy skontaktować się z nami — odwiedzić punkt obsługi klienta lub zadzwonić na infolinię. Zachęcamy też do wyboru internetowego kanału kontaktu — należy wejść na stronę www.tauron.pl, wypełnić formularz z danymi do zawarcia umowy na gaz i oczekiwać na przysłanie umowy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KOMENTARZ PARTNERA: GRZEGORZ LOT, wiceprezes zarządu TAURON Sprzedaż sp. z o.o.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu