Tax Care ułatwi księgowość kolejnym firmom

opublikowano: 01-08-2017, 22:00

Warsztaty samochodowe zaopatrujące się w Inter Cars mogą rozliczać faktury automatycznie za pomocą specjalnej aplikacji.

W marcu informowaliśmy o nawiązaniu współpracy Tax Care z Uberem, polegającej na stworzeniu dedykowanej aplikacji, umożliwiającej automatyczne księgowanie faktur. To ułatwienie dla wielu kierowców, którymi są głównie osoby prowadzące działalność gospodarczą. Już wtedy sieć biur księgowych zapowiadała stworzenieanalogicznych rozwiązań z kolejnymi korporacjami. Jedna z umów właśnie zaczęła funkcjonować i została podpisana z Inter Cars.

Dziesiątki dokumentów

Tax Care szacuje, że zaopatrujący się w tej spółce przedsiębiorcy mogą mieć do rozliczenia nawet kilkadziesiąt dokumentów księgowych w miesiącu. Natomiast ceny usług księgowych uzależnione są od liczby rozliczanych dokumentów. Zatem koszt korzystania z biura rachunkowego przez warsztat samochodowy można szacować na 500-1000 zł miesięcznie w przypadku firm stosującychuproszczone formy księgowości. — Aplikacja umożliwia automatyczne księgowanie elektronicznych faktur wystawionych w systemie Inter Cars. Jednolity szablon tych dokumentów pozwolił na zaprogramowanie narzędzia, które nie tylko odczytuje zamieszczone na fakturze dane, ale przypisuje je następnie do odpowiedniej pozycji w księdze przychodów i rozchodów. Rola księgowej ogranicza się więc do sprawdzenia poprawności danych — tłumaczy Adam Głos, prezes Tax Care. Mówi on, że w konsekwencji, a także dzięki wyłączeniu

faktur wystawianych przez Inter Cars z limitu dokumentów, który wpływa na cenę abonamentu księgowego, można było obniżyć koszty usługi.

Przykładowe stawki

W efekcie, jeśli na przykład właściciel warsztatu samochodowego ma do rozliczenia do 150 dokumentów, z których 60 to faktury za części zakupione w Inter Cars, stawka za usługi Tax Care wyniesie 199 zł przez pierwszych 6 miesięcy, a potem 379 zł. Według standardowego cennika koszt rozliczenia do 150 dokumentów sięgnąłby 599 zł. — Automatyzacja czynności księgowych poprzez włączenie

elektronicznych faktur, które po wystawieniu w naszym systemie są wysyłane w wiadomościach e-mail do pobrania bezpośrednio do Tax Care, pozwala na wyeliminowanie niepotrzebnych kosztów i oszczędność czasu dla naszego klienta. Dzięki temu może on się skupić na rozwijaniu własnego biznesu — mówi Tomasz Ładosz z Działu Sieci Serwisowych i Obsługi Klientów Kluczowych Inter Cars.

Wielu klientów

Tax Care obsługuje ponad 21 tys. klientów i posiada 390 oddziałów własnych oraz partnerskich w Polsce. Świadczy usługi rachunkowe, zarówno

dla firm rozliczających się na zasadach uproszczonych, jak też prowadzących pełną księgowość. Inter Cars ma ponad 470 filialnych punktów dystrybucyjnych w Europie. Spółka oferuje części do aut osobowych, ciężarówek i motocykli, dystrybuuje opony, oleje, akumulatory, elementy karoserii i wyposażenie warsztatów. Zajmuje się nie tylko dystrybucją części samochodowych, ale też ich regeneracją i prowadzi usługi logistyczne. Ponadto rozwija się w segmencie maszyn rolniczych, a także przygląda rynkowi marine.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu