TBS Marki oddało osiedle za 27 mln zł

Rafał Jesswein
opublikowano: 25-07-2001, 00:00

TBS Marki oddało osiedle za 27 mln zł

Blisko 27 mln zł kosztowało oddane do użytku pierwsze, liczące 192 mieszkania, osiedle Towarzystwa Budownictwa Społecznego Marki. Trwa budowa kolejnych 967 lokali w Markach, Sochaczewie i warszawskiej Białołęce.

Towarzystwo Budownictwa Społecznego Marki przekazało lokatorom 192 mieszkania w pierwszym swoim osiedlu wybudowanym w podwarszawskich Markach u zbiegu ul. Mickiewicza i 11 Listopada.

Chętnych nie brakuje

Budowa osiedla w Markach, składającego się z 10 dwukondygnacyjnych budynków, rozpoczęła się w styczniu 2000 r. Łącznie kosztowała 27 mln zł. Oznacza to, że koszt budowy jednego metra kwadratowego mieszkania wyniósł 3074 zł.

— To niewiele zważywszy na fakt, że są to mieszkania wykończone — uważa Barbara Czyż, prezes TBS Marki.

70 proc. kosztów budowy osiedla sfinansowano w oparciu o kredyt z Krajowego Funduszu Mieszkaniowego. 30 proc. kosztów ponieśli lokatorzy wybudowanych w Markach mieszkań. Czynsz ustalono na poziomie 9,8 zł za mkw. Jego główną część (5,5-5,6 zł) stanowi spłata zaciągniętego kredytu. Wszystkie mieszkania na osiedlu zostały zasiedlone.

Poza osiedlem u zbiegu ulic Mickiweicza i 11 Listopada TBS Marki realizuje obecnie trzy inwestycje o łącznej liczbie 967 mieszkań. W Markach powstaje „Lisi Jar” — budynek o trzynastu kondygnacjach, mieszczący 224 mieszkania, przy ul. Kowalczyka w Warszawie — „Warszawska Wencja” — czternastokondygnacyjny budynek z 652 mieszkaniami, a w Sochaczewie -ośmiokondygnacjny dom z 91 mieszkaniami.

Wypełnić lukę

— Naszym celem jest wypełnienie luki na warszawskim rynku budownictwa mieszkaniowego. Chcemy budować mieszkania czynszowe dla ludzi średniozamożnych, których nie stać na kupno mieszkania własnościowego — mówi Barbara Czyż.

TBS Marki powołane zostało w 1999 r. przez Towarzystwo Budowlano — Mieszkaniowe Batory i mielecką spółkę produkcyjną JW Investris.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Rafał Jesswein

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / TBS Marki oddało osiedle za 27 mln zł