Tchórzewski: nie ma planów łączenia Energi z PGE

ISBNews
opublikowano: 20-04-2016, 15:29

Nie ma obecnie planów połączenia Energi z Polską Grupą Energetyczną (PGE), poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski.

"Przez ostatnie lata były przygotowywane zamiary połączenia Energi z PGE, ale prace zostały wstrzymane. Takich planów więc nie ma" - powiedział Tchórzewski na konferencji prasowej w Gdańsku.

"Uważam, ze firmy powinny być silne w regionach i tam się rozwijać: - wskazał minister.

Prezes Energi Dariusz Kaśków dodał, że nie ma planów łączenia Energi z jakimkolwiek innym podmiotem.

"Energa pozostanie samodzielnym podmiotem" - podkreślił.

Grupa Energa to trzeci największy operator systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii, a także trzeci największy sprzedawca energii elektrycznej do odbiorców końcowych w 2015 r. Akcje spółki od grudnia 2013 r. są notowane na GPW.

Grupa kapitałowa PGE jest liderem sektora z ok. 40-proc. udziałem w rynku wytwarzania konwencjonalnego, 30-proc. w sprzedaży dla klientów końcowych (5,2 mln odbiorców indywidualnych i biznesowych) oraz ok. 12-proc. w OZE. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

Bloomberg
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane