TDC nie złoży oferty kupna Cesky Telecom

(Marek Druś)
opublikowano: 03-02-2005, 12:41

Duński operator telekomunikacyjny TDC potwierdził, że nie zgłosi oferty kupna 51,1 proc. akcji Cesky Telecom. Dzisiaj przypada termin składania wstępnych ofert.

Duński operator telekomunikacyjny TDC potwierdził, że nie zgłosi oferty kupna 51,1 proc. akcji Cesky Telecom. Dzisiaj przypada termin składania wstępnych ofert.

TDC poinformowało, że po ‘dokładnej analizie’ zdecydowało się nie uczestniczyć w przetargu na kupno pakietu kontrolnego największego czeskiego telekomu. Władze firmy dały do zrozumienia, że priorytetem są dla nich akwizycje w Polsce i Austrii. W Polsce TDC jest właścicielem 20 proc. pakietu akcji Polkomtela, operatora sieci Plus.

Według mediów, faworytem w rywalizacji o kupno akcji Cesky Telecom jest Swisscom. Nieoficjalnie mówi się, że przed upływem terminu ofertę kupna akcji czeskiego operatora telekomunikacyjnego złożyła Telefonica. Pozostali zainteresowani to France Telecom, Vodafone i Belgacom.

MD, AFX

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane