TDJ Pitango kusi start-upy milionem

opublikowano: 19-02-2019, 22:00

Pojawiła się nowa okazja, by sięgnąć po pieniądze na rozwój pionierskich technologii — całkiem spore jak na start.

„Szyte na miarę programy mentoringowe” zyskują w Polsce na popularności. Po Incredibles Sebastiana Kulczyka, prezesa Kulczyk Investments, w podobny sposób swoją nową inicjatywę promuje właśnie polsko- -izraelski fundusz TDJ Pitango Ventures z grupy TDJ należącej do Tomasza Domogały. Obiecuje „nawet 1 mln zł dla każdej z firm wybranych podczas TDJ Pitango Seed Competition”. Przedstawiciele funduszu zaznaczają, że „takichstawek w rywalizacji start- -upów jeszcze nie było”.

„Rozwijasz usługi lub produkty z obszaru AI/machine learning, fintech, blockchain, e-sport, quantum computing czy e-health? Witamy na pokładzie” — zapowiada w komunikacie Wojciech Fedorowicz, partner zarządzający TDJ Pitango Ventures.

Program TDJ Pitango Seed Competition jest skierowany do start-upów będących jeszcze na bardzo wczesnym etapie rozwoju — w tzw. fazach pre-seed i seed. Chodzi o firmy działające na rynku nie dłużej niż trzy lata. Organizatorzy konkursu oczekują od nich jednak gotowości do komercjalizacji nowych rozwiązań i technologii. Poszukiwane są firmy, które chciałyby przejść proces inkubacji w naszym kraju lub mają Polaków wśród założycieli. Aplikować można do 11 marca, natomiast finał konkursu odbędzie się w kwietniu. Poza pieniędzmi na rozwój start-upy otrzymają również „pakiet smart money w postaci menedżerskiego i mentorskiego wsparcia ekspertów z sieci networkingowej TDJ Pitango Ventures”.

Fundusz TDJ Pitango Ventures jest finansowany z prywatnych zasobów inwestorów i pieniędzy publicznych pozyskanych od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Zrealizował już kilka pierwszych inwestycji. Finansowo wspiera m.in. StethoMe, start-up wprowadzający na rynek mobilny stetoskop (w ramach jednej rundy inwestycyjnej w projekt, wspólnie z innymi podmiotami, wyłożono 2 mln USD). Fundusz w rundzie opiewającej na 17 mln zł dołożył się również do finansowania CallPage, start-upu udostępniającego widget, który po zainstalowaniu na stronie internetowej ułatwia kontakt z potencjalnymi klientami. W portfelu TDJ Pitango są również Neptune.ml, tworzący platformę dla specjalistów data science (firma otrzymała 1,7 mln USD) oraz aplikacja Tylko do projektowania mebli (od TDJ Pitango otrzymała niedawno 15 mln zł).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane