Te popularne rady nie należą do najlepszych

opublikowano: 12-09-2014, 00:00

Istnieje wiele porad zawodowych mających pomóc w karierze. Słyszymy je głównie od ekspertów, takich jak: specjaliści od HR, pisania CV, szef, mama itd. Według „Business Insidera”, przynajmniej te cztery nie należą do najlepszych.

Rób to, co kochasz, podążaj za swoją pasją, znajdź to, w czym jesteś najlepszy, i z tego żyj.

To fatalna rada w każdym przypadku, może poza spadkobiercami fortun czy członków znaczących rodów królewskich. Zdecydowanie lepszą radą życiową jest: „nie trzymaj się zbyt długo pracy, której nienawidzisz”.

Nigdy nie składaj pierwszy oferty w negocjacjach płacowych.

Przy negocjacjach płacowych lepszą pozycję wyjściową ma osoba, która pierwsza składa ofertę. Jest wówczas większe prawdopodobieństwo, że ostateczna kwota będzie zbliżona do wyjściowej.

Każda rada dotycząca CV związana z formatem, długością, rozmiarem czcionki, jakością papieru itd.

Gdy wszystko jest dostępne online, wygląd CV mocno stracił na znaczeniu, zwłaszcza że nic już nie jest oryginalne.

Musisz pozostać w nowej pracy przynajmniej przez rok, nawet jeśli jej nie znosisz.

Ta rada być może była właściwa w przypadku pokolenia naszych rodziców, gdy w jednej firmie pracowało się latami, a nawet dziesięcioleciami. Przy współczesnym szybko zmieniającym się rynku pracy częste zmiany firm nie są niczym nadzwyczajnym. Wybierając pracę, można się pomylić. Gdy się zorientujesz, że tak się stało, szybko napraw błąd.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane