Technologia CETE, czyli twój dom murujemy w fabryce

Sylwester Sacharczuk
opublikowano: 25-06-2008, 00:00

CETE — to stworzona przez Unibep nowa na polskim rynku technologia budowy domków jednorodzinnych.

CETE — to stworzona przez Unibep nowa na polskim rynku technologia budowy domków jednorodzinnych.

Główną zaletą technologii CETE jest skrócenie czasu budowy domu. Jej idea polega na przeniesieniu procesu murowania ścian z placu budowy do fabryki produkcyjnej. Prefabrykaty są przygotowywane w hali — przy zachowaniu technologii ceramicznej. Elementy murowane powstają na liniach produkcyjnych firmy, z kolei elementy konstrukcji dachowej oraz inne drewniane detale w należącym do firmy zakładzie stolarskim. Wszystko jest przewożone na plac budowy —i tu przy użyciu dźwigu następuje montaż na wcześniej wykonanym podkładzie (fundament, strop). W ten sposób ściany parteru domu jednorodzinnego powstają już pierwszego dnia pracy. Dzięki tej technologii uzyskuje się wyższą niż na budowie jakość murowanych ścian.

W 2007 roku Unibep uruchomił niezależną od pogody linię produkcyjną technologii CETE, która pozwala na zbudowanie do 250 domów rocznie. Produkcja została zautomatyzowana. Dzięki tej technologii ściany mogą być produkowane w systemie całorocznym i wielozmianowym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Organizator

Puls Biznesu

Autor rankingu

COFACE

Partner

KRD

Patroni honorowi

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy