Technologie dla nieruchomości

opublikowano: 24-09-2018, 22:00

Akcelerator dla branży proptech ogłasza listę uczestników programu realizowanego w 2018 r.

Colliers International Group, działający na rynku usług nieruchomości komercyjnych i zarządzania inwestycjami, ogłosił listę uczestników programu realizowanego w 2018 r. dla start-upów w branży technologii dla nieruchomości (proptech) w ramach akceleratora Colliers Proptech Accelerator przy współpracy z Techstars. Wśród zaproszonych do programu w Toronto (Kanada) znalazły się trzy europejskie start-upy.

SPCE to londyński start-up specjalizujący się w wynajmie nieruchomości dla studentów. We współpracy z firmą Experian i czołowymi uczelniami z całego świata umożliwia osobom z kręgu szkolnictwa wyższego wyszukiwanie i opłacanie kampusowych, studenckich nieruchomości na wynajem oraz uzyskiwanie pozytywnej oceny zdolności kredytowej bez konieczności uiszczania kaucji bądź ponoszenia odpowiedzialności z tytułu wspólnego najmu.

Raybased z siedzibą w Göteborgu (Szwecja) to otwarta sieć bezprzewodowa dla branży nieruchomości komercyjnych, komunikująca się za pośrednictwem wszystkich instalacji elektrycznych w celu monitorowania i optymalizacji ogrzewania, wentylacji, oświetlenia i dostępu do budynku oraz sterowania nimi.

Basking.io to działająca w Berlinie (Niemcy), bazująca na rentowności inwestycji platforma automatyki budynku dla rynku elastycznej powierzchni biurowej.

— Starannie wybraliśmy start-upy do programu w oparciu o możliwość tworzenia przez nie szans dla naszych klientów. Te trzy europejskie start-upy bez wątpienia zapewniają innowacyjność i mamy nadzieję, że przez program możemy się przyczynić do przyspieszenia rozwoju tych przedsięwzięć — mówi Richard Crook, dyrektor marketingu, komunikacji i rozwoju biznesu w obszarze Colliers EMEA oraz jeden z mentorów w programie.

Przez kolejnych 13 tygodni uczestnicy programu realizowanego w 2018 r. będą pracowali w przestrzeni akceleratora Techstars w Toronto nad doskonaleniem planów biznesowych, dostosowaniem oferty do rynku, dopracowaniem strategii zdobywania funduszy i materiałami na Dzień Prezentacji (4 grudnia 2018 r.). W trakcie tego procesu start-upy będą ściśle współpracowały z mentorami z firmy Colliers i branży nieruchomości, założycielami start-upów, które odniosły sukces oraz przedstawicielami funduszy venture capital. Na zakończenie programu każdy start-up zaprezentuje się inwestorom i mentorom w Dniu Prezentacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy