Technopark Pomerania już otwarty

PAP, DI
opublikowano: 24-03-2015, 00:00

Pracuje tam już 40 firm i 400 osób.

Miejscem na kreowanie dobrych, innowacyjnych pomysłów ma być oficjalnie otwarty w poniedziałek w Szczecinie Technopark Pomerania — mówił podczas uroczystości prezydent tego miasta Piotr Krzystek. W Technoparku pracuje już 40 firm i 400 osób.

Wszystkie firmy będą mogły korzystać ze wsparcia w postaci porad prawnych i biznesowych, usług z zakresu promowania ich działalności, pomocy w pozyskiwaniu finansowania czy ułatwiania kontaktów z naukowcami i samorządem.Prawie 3 tys. mkw., czyli ok. 25 proc. całości nowych powierzchni Technoparku, zajmą przestrzenie wspólne, tj. sale konferencyjne, sale do spotkań biznesowych i projektowania usług czy otwarte strefy przystosowane do pracy indywidualnej i zbiorowej, z których korzystać będą mogli nie tylko najemcy, ale wszyscy zainteresowani realizowaniem projektów IT. Koszt budowy Technoparku to 100 mln zł, z czego 40 proc. wyniosło dofinansowanie unijne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu