Tel Awiw zaprasza polski high-tech

Wizyta na targach, spotkania handlowe, promocja na polskim stoisku — to czeka na przedsiębiorców podczas misji do Izraela.

Aby poszerzyć współpracę technologiczną między firmami z Polski i Izraela, zorganizowana została specjalna misja gospodarcza. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) razem z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji (WPHI) Ambasady RP w Tel Awiwie zapraszają przedsiębiorców znad Wisły do udziału w wyjeździe, który odbędzie się od 21 do 24 października. Misja przeznaczona jest dla firm z różnych branż, w szczególności high-tech i technologii środowiskowych. Jej uczestnicy mogą ubiegać się o częściowy zwrot kosztów. Jednym z najważniejszych elementów wyjazdu będą targi WATEC 2013 — największe w Izraelu wydarzenie sektora energetycznego. Ich tematyka obejmuje m.in. technologie środowiskowe, zwłaszcza wodne, i energetykę odnawialną.

IZRAELSKA SZANSA: Targi w Tel Awiwie będą okazją do prezentacji
rozwiązań swojej firmy i poznania technologicznych nowości.
[FOT. BLOOMBERG]
Zobacz więcej

IZRAELSKA SZANSA: Targi w Tel Awiwie będą okazją do prezentacji rozwiązań swojej firmy i poznania technologicznych nowości. [FOT. BLOOMBERG]

— Targi dają możliwość zaprezentowania rozwiązań swojej firmy i zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami sektora clean-tech i energetycznego. Wydarzenie jest przeznaczone zarówno dla start-upów, średnich i dużych przedsiębiorstw, jak też jednostek B+R — mówi Magdalena Zwolińska z PARP.

WPHI zorganizuje na targach stoisko, z którego polskie firmy i centra badawcze będą bezpłatnie korzystać. To może być miejsce spotkań i prezentacji materiałów informacyjno-promocyjnych. Organizatorzy zachęcają do przesyłania materiałów informacyjnych (folderów, prezentacji multimedialnych itp.). Materiały trzeba przesyłać na adres WPHI najpóźniej do 7 października przesyłką priorytetową. Oprócz targów i konferencji WATEC w programie misji znajdą się punkty dostosowane do profilu i oczekiwań uczestników misji. Odbędzie się m.in. szkolenie na temat rynku izraelskiego i wybranych branż. Ponadto polskie firmy mogą ubiegać się o udział w oficjalnym programie przewidzianym z okazji wizyty w Izraelu Antonio Tajaniego, wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej. Program pod nazwą „Mission for Growth” obejmie m.in. spotkania B2B i jest przewidziany dla podmiotów z krajów UE z takich sektorów, jak m.in. technologie środowiskowe, maszyny i narzędzia, IT, surowce i półprodukty.

Koszty udziału w misji, w tym bilet na targi, uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. Jednak w przypadku zebrania grupy co najmniej czterech firm powiązanych branżowo jest możliwość ubiegania się o refundację połowy kosztów kwalifikowanych netto (zalicza się do nich m.in. koszt przelotu i zakwaterowania jednej osoby oraz produkcja materiałów promocyjnych). Maksymalna kwota wsparcia dla jednego przedsiębiorcy nie może być wyższa niż 8 tys. zł.

WAŻNA DATA

16.08 Tego dnia mija termin zgłaszania się na misję.

WIĘCEJ INFORMACJI:

http://www.een.org.pl/index. php/Targi_2.html

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Tel Awiw zaprasza polski high-tech