Telco myśli, że ma Erę

KL
opublikowano: 29-05-2008, 00:00

Elektrim Telekomunikacja twierdzi, że nadal jest właścicielem udziałów w Erze. Opiera się na ostatniej decyzji sądu.

Elektrim Telekomunikacja twierdzi, że nadal jest właścicielem udziałów w Erze. Opiera się na ostatniej decyzji sądu.

Sąd Apelacyjny w Warszawie postanowił, że pozew Elektrimu Telekomunikacji (Telco) o potwierdzenie jego własności udziałów w PTC zostanie rozpatrzony przez polskie sądy powszechne.

Według spółki, decyzja sądu oznacza, że ani w Polsce, ani nigdzie indziej nie został wydany żaden wyrok podważający prawa Telco do udziałów w PTC. Dlatego Deutsche Telekom i Elektrim nieprawdziwie wywodzą swoje prawa do udziałów w PTC z tzw. wyroku wiedeńskiego. Sąd uznał zażalenie Telco i uchylił postanowienie sądu I instancji. Ten odmówił rozpatrzenia skargi Telco dotyczącej praw do udziałów w PTC ze względu na zapis na sąd polubowny.

„Telco jest obecnie pełnoprawnym właścicielem 48 proc. udziałów w PTC, a Vivendi jest pośrednim lub bezpośrednim właścicielem 51 proc. udziałów. DT nie ma tytułu do pozorowania posiadania 97 proc. udziałów w PTC na podstawie wyroku wiedeńskiego, jak to prezentuje w skonsolidowanych raportach” — napisał Telco w komunikacie.

Deutsche Telekom dawno zapłacił Elektrimowi za udziały w PTC 600 mln EUR. Chce też odszkodowania od Elektrimu za to, że „dzięki” Telco Era straciła pozycję lidera. Z kolei Vivendi domaga się od Polski 1,7 mld EUR odszkodowania z tytułu inwestycji w Erę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu