Telekom Polska <TPSA.WA> Osoba zarządzająca TP S.A.

14-06-2002, 19:16

OSOBA ZARZĄDZAJĄCA TP S.A.

RAPORT BIEŻĄCY 50/2002

Zarząd Telekomunikacji Polskiej S.A. ("TP S.A.") informuje o powołaniu osoby zarządzającej TP S.A. W dniu 14 czerwca 2002 roku Rada Nadzorcza TP S.A., działając na podstawie § 23 ust. 2 pkt. 4 oraz § 24 ust. 3 i 4 Statutu TP S.A. powołała Pana Roger de Bazelaire na stanowisko Członka Zarządu TP S.A. ds. Finansów.

Pan Roger de Bazelaire ma 46 lat. Posiada dyplom MBA paryskiej szkoły zarzadzania HEC oraz dyplom licencjacki z filozofii Uniwersytetu Sorbońskiego. Od roku 1995 współpracował z Dresdner Kleinwort Capital, działem funduszy inwestycyjnych Grupy Dresdner Bank. W roku 1995 dołączył do PTP-Kleiwort Benson w Warszawie jako dyrektor inwestycyjny, odpowiedzialny za zarzadzanie portfelem spółek w sektorze dóbr konsumpcyjnych w tym trzy największe inwestycje funduszu Victoria, utworzonego w ramach Programu Powszechnej Prywatyzacji. Przeprowadził restrukturyzację spółek w wielu branżach oraz zaangażowany był w analizę nowych inwestycji, przedsięwzięć typu joint venture w Polsce, na Węgrzech, w krajach nadbałtyckich i w Republice Czeskiej. W roku 1999 objął stanowisko Dyrektora Regionalnego w środkowoeuropejskiej organizacji private equity Dresdner Kleinwort Capital, zarzadzającą funduszem Dresdner Kleinwort Benson Emerging Europe Fund o wartości 225 mln USD, przeznaczonym na inwestycje w Europie Środkowo - Wschodniej. Przed dołączeniem do Kleinwort Benson, Roger de Bazelaire spedził sześć lat w Ameryce Łacińskiej pracując dla francuskiej grupy budowlanej Spie-Batignolles jako Dyrektor Finansowo-Administracyjny oraz cztery lata w Paryżu jako Dyrektor Generalny w wydawnictwie książkowym. Włada biegle francuskim, polskim, angielskim i hiszpańskim. Działalność Pana Roger de Bazelaire wykonywana poza przedsiębiorstwem TP S.A. nie jest konkurencyjna w stosunku do działalności TP S.A.

Data sporządzenia raportu: 14-06-2002

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Telekom Polska &lt;TPSA.WA> Osoba zarządzająca TP S.A.