Telekomy liderami wzrostów w Europie

Marek Druś
opublikowano: 23-05-2007, 00:00

W Europie utrzymywały się we wtorek dobre nastroje. Z 18 indeksów branżowych spadała wartość tylko dwóch. Znacznie mocniej niż rynek rosła wartość wskaźnika spółek telekomunikacyjnych. To skutek spekulacji na temat konsolidacji branży. Wywołała je plotka o planach sprzedaży sieci komórkowej T-Mobile USA przez Deutsche Telekom. Akcje niemieckiej spółki mocno zdrożały, podobnie jak papiery France Telecom, BT Group i Tele2. Kurs szwedzkiego telekomu wzrósł po podwyższeniu jego rekomendacji przez Morgan Stanley. Drożały akcje Vallourec. Na rynku pojawiły się plotki, że przejęciem francuskiego producenta rur zainteresowany jest Arcelor Mittal.

Sesje w USA zaczęły się lekkimi wzrostami indeksów. W poniedziałek S&P500 zbliżył się mocno do historycznego maksimum. We wtorek, w ciągu sesji, indeks poprawił rekord. Drożały walory MGM Mirage. Spółka Kirka Kerkoriana zgłosiła chęć odkupienia od inwestora dwóch nieruchomości w Las Vegas.

Marek Druś

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu