Telekomy nie poszły za wytycznymi rynku

Przemek Barankiewicz, Marek Druś
20-03-2002, 00:00

Na europejskich giełdach przeważał we wtorek popyt. Rosły kursy szerokiej gamy spółek, m.in. przedstawicieli branży motoryzacyjnej, wydobywczej oraz technologicznej. Spadały za to kursy telekomów, wobec których odżyły obawy związane z ich olbrzymim zadłużeniem.

Na giełdzie frankfurckiej drożały akcje DaimlerChryslera i BMW. Druga ze spółek poinformowała, że w 2002 roku trzeci raz z rzędu poprawi zysk. Na giełdzie w Sztokholmie zyskiwały udziały Volvo.

W górę szły akcje BP. Spowodował to pierwszy od sześciu miesięcy wzrost kursu ropy powyżej 25 USD za baryłkę. Po wzroście ceny kontraktów na miedź w USA, rosła również cena papierów koncernu wydobywczego Anglo American.

Spadał kurs France Telecom i Deutsche Telekom. Druga ze spó- łek przesunęła w poniedziałek termin redukcji zadłużenia o rok.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz, Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Telekomy nie poszły za wytycznymi rynku