Telemedycy idą w pilotaże

opublikowano: 04-07-2017, 22:00

Braster podpisuje kolejne umowy w sprawie zagranicznych pilotaży. Rynek testuje też Nestmedic.

Po Irlandii i Japonii przyszedł czas na Zjednoczone Emiraty Arabskie. Giełdowy Braster, produkujący urządzenia do samodzielnego badania piersi, poinformował o podpisaniu umowy w sprawie pilotażu medycznego z dubajską firmą MedicalQ.

Patrycja Wizińska-Socha, prezes i główna akcjonariuszka Nestmedic, podczas debiutu na NewConnec w czerwcu poinformowała o zaawansowanych rozmowach w sprawie wejścia do Niemiec. Są pierwsze listy intencyjne w sprawie pilotażowych wdrożeń.
ARC

„Umowa przewiduje rozpoczęcie współpracy z potencjalnymi dystrybutorami na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a w szczególności w Dubaju, oraz zakończenie wszelkich procesów związanych z rejestracją urządzenia do końca czwartego kwartału 2017 r.” — podała spółka.

Braster szykujący się właśnie do emisji akcji, z której ma finansowaćekspansję zagraniczną, w ostatnich tygodniach informował o podpisaniu podobnych umów ze spółkami z Japonii i Irlandii. Telemedyczna spółka, wyceniana na giełdzie na 103,5 mln zł, zapowiada też, że do końca roku rozpocznie sprzedaż urządzeń w Wielkiej Brytanii i pilotaże w Kanadzie, Brazylii i Chinach.

Tymczasem pierwsze listy intencyjne w sprawie pilotażowych wdrożeń produktu podpisuje Nestmedic, czyli młodszy od Brastera start-up telemedyczny, który w czerwcu debiutował na NewConnect. Produkuje mobilne urządzenie do przeprowadzania badania KTG, czyli monitorowania czynności serca płodu i skurczów mięśni macicy. Spółka poinformowała, że zamierza przeprowadzić „program pilotażowy o charakterze komercyjnym” w wybranych placówkach grupy Medicover. To trzeci tego rodzaju list intencyjny, podpisany w ciągu niespełna miesiąca od wejścia Nestmedica na NewConnect.

Spółka do połowy lipca ma podpisać umowę w sprawie krótkiego pilotażu urządzenia w kilku placówkach medycznych z grupy Blue Medica, której właścicielami są fundusz WinVentures oraz Maciej Hazubski (prezes IQ Partners) i prezes Paweł Jarosz. Pod koniec czerwca podpisano także list intencyjny z działającym w Niemczech i Austrii Zentrum für Telemedizin, dystrybuującym usługi telemedyczne.

— Model biznesowy od początku zakłada ekspansję zagraniczną. Prowadzimy już zaawansowane rozmowy w sprawie wejścia do Niemiec, w dalszej kolejności interesują nas Francja, Hiszpania i inne kraje Europy Zachodniej — zapowiadała przy okazji debiutu Patrycja Wizińska-Socha, prezes i główna akcjonariuszka Nestmedica.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane