Telia może przejąć Bonnier Broadcasting

opublikowano: 12-11-2019, 13:42

Szwedzki telekom Telia otrzymał warunkową zgodę europejskiego regulatora na przejęcie Bonnier Broadcasting za 957 mln USD, informuje Reuters.

Dzięki przejęciu części szwedzkiego koncernu medialnego Bonnier, właściciela m.in. Pulsu Biznesu, Telii byłoby łatwiej konkurować z dużymi internetowymi serwisami streamingowymi, na przykład Netflixem. 

Komisja Europejska ujawniła, że Telia zgodziła się na dokonanie zmian w swoim biznesie w związku z obawami, iż akwizycja zaszkodzi pluralizmowi mediów w Szwecji i Finlandii. 

Bonnier Broadcasting który konkuruje w Szwecji z państwową telewizją SVT, ma m.in. TV4, największego w tym kraju komercyjnego nadawcę telewizyjnego, a także serwis streamingowy C More oraz MTV w Finlandii, przypomina Reuters. Spółka zatrudnia ok. 1,2 tys. osób w Szwecji, Finlandii i Danii. Zamknięcie transakcji jej przejęcia zaplanowano na 2 grudnia.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy