Telimena skupi produkcję w Turku

Patrycja Szulc
opublikowano: 1999-12-06 00:00

Telimena skupi produkcję w Turku

Towarzystwo Akcyjne Telimena zamknie swój zakład odzieżowy w Łodzi. Firma będzie produkować odzież w swoim drugim zakładzie w Turku. Restrukturyzacja przedsiębiorstwa pochłonie 4 mln zł.

Firma będzie nadal rozwijać działy odzieży damskiej oraz mundurowej. Równie ważny jest eksport przerobowy (90 proc. produkcji w Turku).

W Łodzi powstanie natomiast spółka, która zajmie się marketingiem i sprzedażą, projektowaniem oraz logistyką.

W przyszłym roku dojdzie do rozbudowy Telimeny Bis (zakład w Turku). Nie wiadomo jeszcze, ile pochłonie ona pieniędzy.

— Biorąc pod uwagę recesję w przemyśle lekkim, za kilka lat mogłoby dojść do sytuacji, kiedy nie bylibyśmy w stanie utrzymać naszej fabryki w Łodzi — mówi Tadeusz Wawrzyniak, prezes Towarzystwa Akcyjnego Telimena.

Od początku tego roku we współpracy z Urzędem Miasta w Turku Telimena prowadzi akwizycję bezrobotnych. Do tej pory firma zatrudniła już 100 osób.

— Naszym pracownikom z Łodzi (na początku roku pracowało 540 osób) przedstawiliśmy propozycję przeniesienia ich do Turka. Proponujemy im w zamian przejazd do zakładu pracy na koszt firmy oraz dodatek za wydłużenie czasu pracy — informuje prezes Wawrzyniak.

Z tej propozycji skorzystało już 60 osób. W Łodzi pracuje jeszcze 167 osób, pozostałe zostały zwolnione. PS