Templeton nie wierzy w dalszy spadek rentowności

opublikowano: 12-07-2019, 10:12

Sonal Desai, szefowa inwestycji na rynku obligacji z Franklin Templeton ma pozytywną ocenę gospodarki USA, która powoduje, że oczekuje wzrostu rentowności długu tego kraju.

Większość rynku wydaje się być przekonana, że rentowność obligacji USA będzie nadal spadać. Desai uważa jednak, że rentowność obligacji 10-letnich będzie rosła i zmierzała do 3 proc. na koniec roku. Obecnie wynosi trochę ponad 2 proc. Wzrost rentowności ma być wynikiem serii dobrych wiadomości, które zmienią ocenę inwestorów dotyczącą perspektyw amerykańskiej gospodarki. Desai ostrzega, aby nie bagatelizować szybkości, z którą rynek może zmienić nastawienie. Przypomina, że rentowność „dziesięciolatek” USA wynosiła 3,25 proc. w listopadzie, a w lipcu spadała nawet do 1,94 proc., aby obecnie sięgać 2,14 proc.

- Czy rentowność obligacji 10-letnich może dojść do 2,50 proc., 2,60 proc., 2,75 proc. w tym roku? Oczywiście! – powiedziała.

Desai uważa, że gospodarka USA jest „niesamowicie zdrowa”. Dowodem mogą być choćby ostatnie, lepsze niż oczekiwano dane z rynku pracy. Odnosząc się do ostatnich wypowiedzi szefa Fed, sygnalizujących gotowość obniżek stóp procentowych, Desai powiedziała, że umocniło ją to tylko w przekonaniu o zbliżającym się wzroście rentowności. 

- Zarówno rynek, jak i Fed, przestrzelili pchając rentowności w dół, co szykuje grunt pod wyraźne odbicie – powiedziała.

Desai spodziewa się obniżki głównej stopy na lipcowym posiedzeniu FOMC o 25 pkt. bazowych. 

- Fed nadal ugina się pod presją rynku i nie patrzy na dane – powiedziała.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA