Ten Square Games z wyższą ceną docelową

opublikowano: 26-11-2018, 12:05

Haitong Bank podwyższył cenę docelową Ten Square Games do 119,2 zł z 110,1 zł, podtrzymując rekomendacje „kupuj”.

Wyższa cena docelowa wynika z prognoz EBITDA spółki na 2018 r. o 11 proc., co z kolei wynika z  lepszych niż zakładano wyników  gry Fishing Clash. Na aktualizację rekomendacji miały wpływ również wysokie i wciąż rosnące przychody wysokomarżowych gier Let’s Fish i Wild Hunt, które z nawiązką zrównoważyły niższe od oczekiwanych przychody z segmentu Game Factory i odpis w wysokości 0,6 mln zł na grę Fishing Battle, który nastąpi w czwartym kwartale 2018 r. 

Zdaniem analityków Ten Square Games jest nadal bardzo atrakcyjną opcją inwestycyjną, a ostatni spadek kursu akcji może być dobrą okazją do kupna. 

Po dobrych wynikach w trzecim kwartale 2018 r. analitycy Haitong Bank spodziewają się kontynuacji tego trendu w czwartym kwartale. Duży wpływ na to będzie miała bardzo dobra dynamika przychodów z gier Fishing Clash, Let’s Fish i Wild Hunt, jak również niższe wydatki na marketing oczekiwane w czwartym kwartale 2018 r. Powinno to przełożyć się na wzrost marży netto do 35 proc. (wobec 29 proc. w trzecim kwartale 2018 r.).  Analitycy napisali, że zarząd spółki odwiedził ostatnio Chiny, spotykając się z kilkunastoma wydawcami. W efekcie firma prowadzi bardzo zaawansowane rozmowy z jednym z chińskich wydawców, dotyczące wprowadzenia Fishing Clash na tamtejszy rynek.

Haitong zwraca uwagę, że TSG prezentuje bardzo atrakcyjną generacje gotówki (zysk netto równy wolnym przepływom gotówkowym), który powinien pozwolić na sowitą wypłatę dywidendy w 2019 r. ze stopą dywidendy na poziomie 4,8 proc. 

Artykuł jest skrótem rekomendacji wydanej 23 listopada o godz. 08.00.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu