Tepsa jednak się nie dzieli?

opublikowano: 07-08-2009, 13:45

Znów może nie dojść do podziału Telekomunikacji Polskiej - wieszczy "Parkiet". Kompromisowe porozumienie między operatorami wisi bowiem na włosku.


Dziennik przytacza środową wypowiedź prezesa Netii Mirosława Godlewskiego, który powiedział "Parkietowi", że rozmowy o podziale TP "załamały się" i uważa je za zakończone. A dzień wcześniej prezes TP Maciej Witucki utrzymywał, że rozmowy w sprawie kompromisowego rozwiązania, zastępującego urzędową decyzję o podziale Telekomunikacji, idą dobrze.
W środę wieczorem odbyło się spotkanie przedstawicieli alternatywnego operatora i reprezentantów TP. Prezes Netii nie chciał szczegółowo omawiać kwestii, które podzieliły rozmówców. Zwrócił jednak uwagę na rozdźwięk między deklaracjami TP, a "możliwościami, aby deklaracje zapisać w porozumieniu".
Natomiast Witucki podtrzymał gotowość do dalszych rozmów i zadeklarował wolę doprowadzenia do kompromisu. Jego zdaniem, do uzgodnienia zostało już niewiele, a stanowisko Netii uznał za element negocjacji.
Urząd Komunikacji Elektronicznej dał operatorom czas na osiągniecie porozumienia do 11 sierpnia.
(Parkiet)

None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane