Tesla pokazała model Y

opublikowano: 15-03-2019, 06:33

Tesla zaprezentowała elektrycznego SUV-a mogącego przejechać na jednym ładowaniu prawie 500 km, pisze Reuters.

Prezes Elon Musk ogłosił, że kompaktowy SUV, budowany na tej samej platformie co model 3, będzie oferowany na początek w wersji dysponującej zasięgiem 300 mil (482 km). Auto będzie sprzedawane po 47 tys. USD. Standardowa wersja, która ma być oferowana za ok. dwa lata, ma kosztować 39 tys. USD i będzie mogła przejechać na jednym ładowaniu 230 mil. Za dopłatą 3 tys. USD auto będzie wyposażone w 7 miejsc.

Tesla model Y
fot. Bloomberg

Po prezentacji na stronie internetowej Tesli uruchomiono możliwość zamawiania auta w wersji za 47 tys. USD. Depozyt wynosi 2,5 tys. USD. Przy rezygnacji z zamówienia jest zwracany.

Reuters zwrócił uwagę, że Tesla może osiągnąć produkcję aut model Y na dużą skalę dopiero pod koniec 2020 roku. Stanie się to już po tym jak swoje elektryczne SUV-y przedstawią najwięksi rywale spółki: Audi, Mercedes-Benz i BMW. 

- Za dwanaście miesięcy będziemy robić około 1 mln aut – powiedział Elon Musk podczas prezentacji nowego auta, ale nie określił dokładnie wielkości produkcji poszczególnych modeli.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane