Czytasz dzięki

Tesla wstrzyma produkcję we Fremont

opublikowano: 20-03-2020, 06:37

Od 23 marca jedyna fabryka aut elektrycznych Tesli w USA przerwie produkcję.

W ostatnich dniach władze lokalne naciskały na spółkę, aby wstrzymała produkcję w związku z epidemią koronawirusa. Tesla ostatecznie uległa przyznając, że „kontynuacja działalności w niektórych lokalizacjach stała się trudna dla naszych pracowników, ich rodzin i dostawców spółki”.

Dan Levy, analityk Credit Suisse oszacował, że każdy tydzień przestoju fabryki będzie kosztował Teslę ok. 300 mln USD w gotówce. Akcje spółki taniały o prawie 10 proc. pod koniec czwartkowej sesji.

Tesla wstrzymała także produkcję paneli słonecznych w fabryce w Buffalo w stanie Nowy Jork.

Szef i twórca Teslo, Elon Musk, od tygodni kwestionuje powagę sytuacji sugerując, że epidemia wywołała histerię. Wywołało to falę krytyki, po której miliarder zadeklarował gotowość uruchomienia produkcji respiratorów. Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio odpowiedział mu, że miasto będzie potrzebować tysięcy takich urządzeń w najbliższych tygodniach i zapowiedział rozmowy z Teslą na ten temat.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane