Tesla zapłaci za 3 miesiące Ukraińcom wezwanym do obrony kraju

opublikowano: 10-03-2022, 09:54

Tesla ogłosiła, że jej ukraińscy pracownicy, którzy zostaną wezwani do obrony kraju, mogą liczyć na utrzymanie zatrudnienia i wynagrodzenia przez co najmniej trzy miesiące, informuje The Independent.

- Każdemu pracownikowi Tesli, który jest narodowości ukraińskiej i został wezwany jako rezerwista na Ukrainę, utrzymamy zatrudnienie i wynagrodzenie przez trzy miesiące, z możliwością późniejszej dalszej oceny, o ile będzie taka potrzeba – głosi cytowany przez The Independent email, wysłany przez Teslę do jej pracowników w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

The Independent pisze, że Tesla także w inny sposób wspiera Ukrainę. Nieoficjalnie mówi się, że dostarcza tam systemy akumulatorów Tesla Powerwalls do zasilania urządzeń Starlink. W poniedziałek spółka Elona Muska podziękowała pracownikom za wsparcie SpaceX przy udostępnianiu systemu satelitarnego internetu na Ukrainie.

Tesla umożliwiła także ok. 5 tys. ukraińskim posiadaczom aut elektrycznych wszystkich marek na darmowe ładowanie na jej przygranicznych stacjach w Polsce, na Węgrzech i na Słowacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Independent

Polecane