Tesla zaskoczyła najlepszym wynikiem w historii

opublikowano: 25-10-2018, 06:54

Akcje Tesli drożały o 14 proc. w handlu posesyjnym po tym jak wyniki kwartalne spółki Elona Muska okazały się dużo lepsze niż oczekiwano.

Skorygowany o wydarzenia jednorazowe zysk spółki wyniósł 516,2 mln USD, czyli 2,90 USD na akcję, przy przychodach 6,92 mld USD. Rok wcześniej spółka miała 488,5 mln USD straty netto, czyli 2,92 USD na akcję, przy 2,98 mld USD przychodów.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Analitycy spodziewali się poprawy wyników Tesli, ale prognozowali tylko 5 centów zysku na akcję przy 6,1 mld USD przychodów.

Tesla podtrzymała zapowiedź, że w obecnym kwartale także będzie miała zysk. Osiągnięty w kwartale zakończonym w październiku był dopiero trzecim zanotowanym przez spółkę w jej 15-letniej historii.

- Możemy mieć dodatni cash flow i zysk we wszystkich następnych kwartałach – zapowiedział Elon Musk, szef i założyciel Tesli podkreślając, że wyjątkiem mogą być te kwartały kiedy spółka będzie musiała dokonać dużej spłaty długu, jak pierwszy kwartał przyszłego roku.

Poinformował, że jeszcze w tym roku spółka zacznie przyjmować zamówienia na auto model 3 w Europie i Chinach. W Europie dostawy samochody będą dostarczane od lutego lub marca, a w Chinach w drugim kwartale.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu