Tesla zostanie dodana do S&P500 za jednym razem

opublikowano: 01-12-2020, 07:37

Nie będzie dodawania Tesli do S&P500 w dwóch krokach. S&P Dow Jones Indices ogłosiło, że stanie się to za jednym razem 21 grudnia.

Tesla ma największą wartość wśród spółek, które debiutowały w S&P500.; Dotychczas rekordzistą było Berkshire Hathaway Warrena Buffetta, które w momencie włączenia do indeksu w 2010 roku miało 127 mld USD kapitalizacji.

Włączenie za jednym razem spółki wartości 538 mld USD do indeksu może wywołać zawirowania na rynku, bo zarządzający będą musieli „zrobić miejsce” dla Tesli w portfelach. S&P; Dow Jones Indices zdecydowało jednak po konsultacjach z inwestorami, że jest to najlepsze rozwiązanie.

- Ostatecznie jest to mniej uciążliwe niż próbowanie czegoś nowego z największym dodatkiem do indeksu w historii - powiedział Steve Sosnick, główny strateg w Interactive Brokers.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Przy obecnej wartości Tesla będzie siódmą pod względem kapitalizacji spółką w S&P500.;

S&P; Dow Jones Indices ogłosi 11 grudnia, którą spółkę w S&P500; zastąpi Tesla.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane