Testy w Paryżu i Nowym Jorku

opublikowano: 07-02-2019, 22:00

Zaprezentowany na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos pojemnik Loop ograniczy użycie opakowań jednorazowych.

UPS połączyło siły z największym na świecie producentem dóbr konsumenckich i międzynarodowym liderem w zakresie recyklingu, firmą TerraCycle. Rezultatem tej koalicji jest opracowanie innowacyjnego opakowania wielokrotnego użytku do transportu towarów. Zostanie przetestowane w Paryżu i Nowym Jorku. Będzie to pierwszy krok do jego pełnego wdrożenia na innych rynkach.

Klienci będą otrzymywali produkty w specjalnie zaprojektowanych,
trwałych opakowaniach, które po dostarczeniu do odbiorcy będą zbierane,
czyszczone i ponownie wykorzystywane do zapakowania i wysyłki.
Zobacz więcej

MNIEJ ODPADÓW:

Klienci będą otrzymywali produkty w specjalnie zaprojektowanych, trwałych opakowaniach, które po dostarczeniu do odbiorcy będą zbierane, czyszczone i ponownie wykorzystywane do zapakowania i wysyłki. Fot. ARC

Wprowadzenie do obiegu opakowań wielokrotnego użytku wyeliminuje konieczność używania jednorazowych, stosowanych do wysyłki towarów. Konsumenci będą otrzymywali produkty w specjalnie zaprojektowanych, trwałych opakowaniach, które po dostarczeniu do odbiorcy będą zbierane, czyszczone i ponownie wykorzystywane do zapakowania i wysyłki.

— Wyeliminują odpady, ale także znacznie podwyższą komfort użytkowania produktów i wygodę zakupów — uważa Tom Szaky, dyrektor generalny TerraCycle.

Opakowania Loop, wykonane m.in. ze stopów metali, szkła i tworzyw sztucznych, są trwałe i nadają się do ponownego użytku lub recyklingu. Takie same parametry ma zewnętrzny kontener transportowy — nowoczesny pojemnik, który wyeliminuje potrzebę stosowania pudełek jednorazowych i zapewni konsumentom rozwiązanie, które znacząco zredukuje ilość odpadów.

— Innowacyjność jest kluczem do wszystkiego. Jako lider w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i gospodarki o obiegu zamkniętym firma UPS jest dumna, że będzie mogła uczestniczyć we wprowadzeniu na rynek opakowań wielokrotnego użytku Loop — podkreśla Kate Gutmann, dyrektor ds. sprzedaży i rozwiązań UPS.

UPS i TerraCycle współpracowały przy projektowaniu opakowania z wewnętrznymi przekładkami, które może służyć do transportu cieczy, produktów suchych i środków higieny osobistej. Materiały, z których wykonane są opakowania, umożliwiają łatwe czyszczenie pojemnika przed jego ponownym użyciem. Laboratorium UPS ds. projektowania i testowania opakowań, które ma certyfikat Międzynarodowego Stowarzyszenia Bezpiecznego Transportu (ISTA) do przeprowadzania procedur testowych, pomogło stworzyć atrakcyjne dla konsumentów i wystarczająco trwałe opakowanie. Podczas projektowania i testowania znaleziono rozwiązanie problemów: uszkodzenia materiałów, nieszczelności produktu, zużycia konstrukcji opakowania. W pojemniku Loop usprawniono wielostopniowe zamykanie, zamknięcie ograniczające ryzyko nieszczelności produktów i niestandardowe przekładki zapewniające m.in. lepsze utrzymywanie produktów na miejscu podczas transportu.

Testy pilotażowe, które odbędą się w Paryżu i Nowym Jorku w 2019 r., pozwolą zebrać opinie konsumentów, na podstawie których możliwe będzie usprawnienie procesu.

Laboratorium UPS w Addison w stanie Illinois pomaga klientom firmy z różnych branż optymalizować i chronić ich towary i ograniczać ilość odpadów, dzięki wprowadzaniu lepszych rozwiązań. Jednostka ma pięć patentów na projekty opakowań oraz opracowane praktyki testowe i praktyczne rozwiązania, odpowiadające na wiele potrzeb, w tym opakowania z kontrolowaną temperaturą dla firm spożywczych i farmaceutycznych.

Wysoce wyspecjalizowane urządzenia testowe laboratorium naśladują efekt „wstrząsów, grzechotania i kołysania” taśmociągów, poruszających się z dużą prędkością w centrach transportowych i pojazdach dostawczych. Oprócz testowania trwałości, inżynierowie laboratorium oceniają materiały opakowaniowe w celu zidentyfikowania stabilnych, wydajnych i przyjaznych dla środowiska rozwiązań.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu