The Farm 51 zagra na NewConnect

MGA
opublikowano: 19-01-2012, 00:00

Kolejny producent gier komputerowych szykuje debiut na małej giedzie. Z prywatnych emisji uzyskał już 3 mln zł.

Szybko rośnie giełdowa rodzina firm, które zajmują się produkcją gier komputerowych. Jeszcze w pierwszym kwartale dołączy do nich śląska spółka The Farm 51, która wydaje gry na PC, konsole i komórki. Jak mówi Robert Siejka, prezes spółki, z przeprowadzonych w ubiegłym roku prywatnych emisji akcji firma uzyskała 3 mln zł. Zamierza je przeznaczyć m.in. na dokończenie produkcji nowej gry — „Adventurer” — której debiut jest planowany na koniec tego roku.

— Nasi partnerzy szacują, że gra w wersji na PC i Xbox może się sprzedać w liczbie co najmniej 400 tys. egzemplarzy. Zgodnie z sugestiami wydawców będzie oferowana w wersji pudełkowej — mówi Robert Siejka.

Dodaje, że spółka zamierza rozszerzyć działalność także o realizację gier na zlecenie. W tym celu podpisała umowę z globalnym wydawcą — Nordic Games, i będzie zajmować się odświeżaniem starych hitów komputerowych. Pod koniec grudnia informowaliśmy, że inny producent gier — bydgoski Vivid Games — planuje w drugim kwartale tego roku debiut na małej giełdzie. Planuje w ten sposób uzyskać kilka mln zł, które przeznaczy na rozwój w segmencie smartfonów oraz wejście na rynek konsol.

— Branża gier komputerowych jest zainteresowana giełdą, bo poszukuje pieniędzy na finansowanie nowych produkcji i dalszego rozwoju. Giełda to najłatwiejszy sposób pozyskalnia kapitału — tłumaczy Wojciech Ozimek, szef spółki one2tribe. Na NewConnect są już notowane: 11bit studios, Bloober Team, Forever czy Nicolas Games, a na dużym parkiecie marki, które już mocno zaistniały na globalnym rynku: CD Projekt Red i City Interactive.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu