Thomas Cook ogłosił plan refinansowania kapitału

opublikowano: 16-05-2013, 09:56

Brytyjski tour operator Thomas Cook, obecny również na polskim rynku, ogłosił w czwartek plan refinansowania kapitału o wartości 1,6 mld funtów, informuje Reuters.

Obejmuje on m.in. emisję obligacji i praw poboru oraz nowe umowy z bankami.
Spółka ma nadzieję pozyskać 425 mln funtów poprzez sprzedaż praw poboru i około 441 mln GBP z emisji nowych obligacji. Zgodziła się również na nowe umowy z bankami, które zapewnią wsparcie finansowe rzędu 691 mln funtów.

Podjęte inicjatywy mają pozwolić firmie znacząco zredukować  zadłużenie i pomóc w realizacji programu naprawczego, a także wznowieniu wypłaty dywidendy w przyszłości.

Firma w okresie sześciu miesięcy licząc do końca marca odnotowała stratę przed opodatkowaniem w kwocie 390.9 mln funtów podczas gdy w analogicznym okresie rok wcześniej sięgała ona 584,1 mln GBP. W całym ubiegłym roku spółka zredukowała zadłużenie o 86 mln GBP do 1,56 mld. Zapowiedziała likwidację 2,5 tys. miejsc pracy w Wielkiej Brytanii i zamknięcie 195 placówek na Wyspach. Oczekuje, że w tym roku jej dług zmniejszy się o kolejne 60 mln GBP.

W ciągu ostatnich dwóch lat to liczące już 172 lata biuro turystyczne borykało się z załamaniem sprzedaży, co zmusiło je do renegocjacji kredytów, sprzedaży samolotów i placówek detalicznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Thomas Cook ogłosił plan refinansowania kapitału