Thomson Reuters odnotowała wyższe przychody

opublikowano: 26-02-2019, 14:49

Thomson Reuters, firma do której należy jedno z największych źródeł informacji na świecie, miała relatywnie udany ostatni kwartał minionego roku. Przychody wzrosły, zaś wynik netto nieznacznie się obniżył.

Jak pisze Reuters - przychody za IV kwartał 2018 r. wzrosły o 9 proc. osiągając wartość 1,52 mld USD. To wynik nieznacznie gorszy od mediany prognoz analityków, która zakładała wzrost do 1,54 mld z 1,41 mld rok wcześniej.

Z kolei zysk agencji po wyłączeniu czynników o charakterze jednorazowym zmniejszył się z 22 do 20 centów na akcję.

W październiku 2018 r. Thomson Reuters sprzedał 55 proc. udziałów w swoim oddziale Financial & Risk na rzecz firmy private equity, Blackstone Group. Transakcja wyceniła ten biznes, który jest obecnie samodzielnym podmiotem pod nazwą Refinitiv na około 20 mld USD. Spółka posiada nadal 45 proc. udziałów w Refinitiv, która sprzedaje dane i informacje przede wszystkim do klientów finansowych. W ciągu 30 lat Refinitiv ma rocznie wypłacać Reutersowi co najmniej 325 mln USD wyrównanych o inflację.

Thomson Reuters jest kontrolowana przez kanadyjską rodzinę Thomson i jest spółką matką Reuters News. Przychody tej agencji zwiększyły się ponad dwukrotnie do 155 mln USD.

W całym 2018 r. Thomson Reuters odnotowała wzrost przychodów o 4 proc. Natomiast przychody bez uwzględniania wpływu umowy z Blackstone dotyczącej kontrybucji od Refinitiv zwiększyły się o 2,5 proc.

W 2019 r. firma oczekuje wzrostu organicznego przychodów o 3 do 3,5 proc. zaś rok później ma to być od 3,5 do 4,5 proc. 

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu