TIM chce przejmować w Rumunii, na Ukrainie

(Marek Druś)
opublikowano: 12-12-2006, 15:33

TIM rozważa akwizycje spółek w Rumunii i na Ukrainie - poinformował PAP prezes TIM-u Krzysztof Folta.

TIM rozważa akwizycje spółek w Rumunii i na Ukrainie - poinformował PAP prezes TIM-u Krzysztof Folta.

"Prowadzimy rozmowy z jedną spółką rumuńską i jedną ukraińską. Są to firmy o obrotach rzędu 6-7 mln euro każda" - powiedział Folta. "Jesteśmy zainteresowani tymi rynkami, ponieważ charakteryzują się one dużym rozdrobnieniem i potencjałem wzrostu. Efekty rozmów, które prowadzimy, powinny być widoczne najwcześniej w drugiej połowie przyszłego roku" - dodał.

TIM w czerwcu informował, że jego celem jest zdobycie pozycji lidera w handlu hurtowym w branży elektrotechnicznej w Europie Środkowo-Wschodniej do 2008 r. - wyłączając rynek rosyjski. Rozważał wówczas dwa sposoby wyjścia za granicę: albo poprzez otwieranie własnych oddziałów, albo poprzez akwizycje.

W ostatnią sobotę TIM poinformował o podniesieniu prognoz wyników finansowych spółki na bieżący rok. Nowa prognoza zakłada uzyskanie zysku netto w wysokości 28 mln zł, zysku operacyjnego na poziomie 37 mln zł oraz przychodów w wysokości 395 mln zł.

Wcześniejsza prognoza zakładała uzyskanie 25,5 mln zł zysku netto, 35 mln zł zysku operacyjnego i 390 mln zł przychodów.

W ocenie Folty czynniki wewnętrzne, które w mijającym roku odpowiadały za poprawę wyników spółki są trwałe i przy utrzymaniu dobrej koniunktury w budownictwie, które odpowiada za 66 proc. przychodów spółki, powinny nadal dynamicznie rosnąć.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane