"Time" wybrał wpływowych nastolatków

ŁO
30-10-2015, 17:56

Większości z tych nazwisk najprawdopodobniej w ogóle nie znasz, ale zajrzyj do smartfona lub komputera swojego dziecka, to na pewno ich poznasz. Na listę "Time" trafiły też osoby, które mają w młodym wieku więcej zawodowych osiągnięć niż niejeden człowiek w jesieni życia.

W globalnej wiosce granice przekraczają nie tylko marki, ale także idole młodego pokolenia. To nastoletni muzycy, aktorzy, sportowcy i celebryci, choć zdarzają się też młode osoby, które mogłyby być wzorem dla każdego. 

Malia Obama ze swoim tatą
Zobacz więcej

Malia Obama ze swoim tatą

Bloomberg

„Time” przygotował najnowszą listę najbardziej wpływowych nastolatków na świecie. Magazyn podkreśla, że osoby z listy mają globalny wpływ na innych głównie dzięki potędze i popularności mediów społecznościowych oraz zdolności do generowania sporego zainteresowania.  

Autorzy przyjęli kolejność na liście według wieku - od najmłodszego (13 lat) po najstarszego (19 lat). W sumie postawiono na 30 nazwisk.

„Time” wyróżnił m.in. pochodzącego z Norwegii 16-letniego piłkarza Martina Odegaarda, który w styczniu podpisał warty 4 mln USD kontrakt z Realem Madryt. Zawodnik nazywany jest „nowym Messim”.  

Amerykańskie pismo wybrało ponadto Malię Obamę, starszą córkę urzędującego prezydenta USA, która ma 17 lat, a także Malalę Yousafzai, pakistańską działaczkę na rzecz praw kobiet. Laureatka Pokojowej Nagrody Nobla z 2014 r. ma zaledwie 18 lat.

W takim samym wieku jest Tiffany Zhong, analityczka firmy Binary Capital działającej na rynku venture capital. Zhong zajmuje stanowisko, które zwykle obejmują doświadczeni pracownicy z dyplomami MBA i ma poszukiwać perełek na rynku start-upów. 

Plotkarskie portale nie analizują pracy Zhong, ale niezależnie od szerokości geograficznej śledzą losy amerykańskich nastolatek Kylie Jenner i Kendall Jenner, które chętnie wywołują skandale i trafiają na czołówki tych serwisów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / "Time" wybrał wpływowych nastolatków