"Times": Policja szuka piątego zamachowca

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 25-07-2005, 07:48

Brytyjska policja podejrzewa, że grupa niedoszłych zamachowców, którzy w ostatni czwartek zostawili ładunki wybuchowe w londyńskim metrze i autobusie może liczyć pięć osób. Jak pisze poniedziałkowy "Times", policjanci łączą odnaleziony w sobotę rano w Wormwood Scrubs w północno-zachodnim Londynie pakunek z nieudanymi zamachami z 21 lipca.

Brytyjska policja podejrzewa, że grupa niedoszłych zamachowców, którzy w ostatni czwartek zostawili ładunki wybuchowe w londyńskim metrze i autobusie może liczyć pięć osób. Jak pisze poniedziałkowy "Times", policjanci łączą odnaleziony w sobotę rano w Wormwood Scrubs w północno-zachodnim Londynie pakunek z nieudanymi zamachami z 21 lipca.

    Pakunek z Wormwood Scrubs wypełniony był gwoździami i materiałami wybuchowymi, podobnymi do tych znalezionych na Warren Street. Informacje te nie zostały oficjalnie potwierdzone przez policję.

    Jak pisze brytyjski dziennik, zamachowcy nie mogą czuć się bezpiecznie. Ich nazwiska są znane policji, a w porzuconych plecakach zachowały się strzępy dokumentów. Detektywi analizują połączenia telefoniczne, które - jak przypuszczają - wskażą na związki zamachowców z 21 lipca z czwórką, która wysadziła się dwa tygodnie wcześniej, zabijając ponad 50 innych osób.

    Policja opublikowała zarejestrowane przez kamery na stacjach metra i w autobusie zdjęcia czterech poszukiwanych i zaapelowała o pomoc w namierzeniu zamachowców. Plakaty ze zdjęciami umieszczono na większości stacji londyńskiego metra.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu