TM Steel wchodzi w budowlankę

KAP
opublikowano: 22-01-2008, 00:00

Spółka dołączyła do grupy PSB i wiosną ruszy ze sprzedażą materiałów budowlanych. Ma przecież sieć i handlowców.

Spółka dołączyła do grupy PSB i wiosną ruszy ze sprzedażą materiałów budowlanych. Ma przecież sieć i handlowców.

Tomasz Milas, właściciel i prezes firmy dystrybucyjnej TM Steel, nie rozpacza po fiasku fuzji z Drozapolem.

— To niepowodzenie zmusiło mnie do poszukiwania ścieżek rozwoju firmy na nowych rynkach — mówi Tomasz Milas.

Spółka, która zajmowała się głównie handlem wyrobami stalowymi i złomem, wejdzie w sektor budowlany.

— Jesteśmy już członkiem grupy Polskie Składy Budowlane (PSB). Wiosną zamierzamy uruchomić sprzedaż materiałów budowlanych — dodaje prezes Milas.

Firma ma sieć i fachową kadrę, co ułatwia jej start — 7 składów handlowych i kilka biur. W tym roku powstaną 2-3 kolejne punkty.

— Kiedyś spółka Kem 1, także działająca na rynku dystrybucji stali, była akcjonariuszem PSB, ale nasza współpraca się nie powiodła. Czy uda się TM Steel — wszystko zależy od decyzji i działań zarządu. Wiele spółek zaczyna od zera, a TM Steel ma już grupę doświadczonych handlowców, co ma istotne znaczenie — mówi Bogdan Panhirsz, prezes PSB.

Oprócz sprzedaży materiałów budowlanych TM Steel chce rozwinąć także działalność na innym ważnym dla budowlanki rynku. Chodzi o produkcję i handel konstrukcjami stalowymi. TM Steel wydzieliło spółkę, która przekształci magazyn w Ostrowcu w halę produkcyjną i uruchomi wytwarzanie budowlanych konstrukcji stalowych.

To perspektywiczny rynek dla wielu graczy z branży hutniczej. Z hossy chce skorzystać także wielu konkurentów. Na przykład Donbas zamierza inwestować w konstrukcje w Stoczni Gdańsk. Rozwój na tym rynku zapowiada też Stalprofil i grupa Kem.

Dzięki wejściu na nowe rynki TM Steel chce osiągnąć w tym roku około 280 mln zł obrotów. To nieco więcej niż w 2007 r., który zamknął się 240 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane