TMR zadebiutował lekką zwyżką

KZ
15-10-2012, 10:18

Kurs akcji słowackiej spółki Tatra Mountains Resorts wzrósł w debiucie na GPW o 0,9 proc. do 180 zł.

Tatry Mountains Resort a.s. jest już notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Bratysławie, będącej dla spółki rynkiem macierzystym. Jest to największy dostawca usług turystycznych na Słowacji – prowadzi: 4 ośrodki górskie oferujące 50 km tras narciarskich (również sklepy, usługi sportowe i gastronomię), Aquapark (Tatralandia w miejscowości Liptovsky Mikulas), większość hoteli Grupy w regionie Tatr na terytorium Słowacji, a także realizuje inwestycje w nieruchomości. Poprzez spółki zależne Grupa prowadzi także Grandhotel Praha w Tatranskiej Lomnicy oraz Grandhotel Stary Smokovec.

Tatry Mountains Resorts a.s. jest 42. zagranicznym emitentem notowanym na Głównym Rynku GPW i trzecią zagraniczną spółką, która zadebiutowała na tym rynku w 2012 roku. Emitent jest przy tym 436. spółką notowaną na głównym parkiecie oraz 13. debiutantem na tym rynku w br.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / TMR zadebiutował lekką zwyżką