TMS wchodzi w handel akcjami

opublikowano: 08-03-2016, 22:00

Foreksowy broker chce zaistnieć na rynku papierów wartościowych. Start planuje za kilka tygodni.

W ostatnich latach to domy maklerskie znane z obrotu giełdowego wprowadzały do oferty rachunki foreksowe. Tym razem będzie odwrotnie. Dom Maklerski TMS Brokers otrzymał właśnie od Komisji Nadzoru Finansowego zezwolenia na prowadzenie działalności maklerskiej w zakresie zarządzania portfelami instrumentów finansowych. Oparta na tej licencji usługa zarządzania aktywami ma polegać na inwestycjach w papiery wartościowe notowane na rynkach zagranicznych.

— Będziemy kupowali akcje, obligacje, ETF-y — informuje Paweł Jackowski, dyrektor departamentu zarządzania aktywami TMS Brokers. Nie będą to jednak transakcje na warszawskiej giełdzie.

W założeniu ma to uniezależnić wyniki inwestycyjne od koniunktury na krajowym rynku kapitałowym. TMS Brokers zapewnia, że poprzez „sprawdzonego partnera zagranicznego” będzie miał dostęp do 30 tys. instrumentów finansowych notowanych na kilkudziesięciurynkach. Ma to zagwarantować ogromne możliwości dywersyfikacji portfeli. Broker nie ma też kompleksów wobec swoich kompetencji w tym obszarze.

— Nasi analitycy to osoby uznane nie tylko w rankingach foreksowych, ale również analiz makroekonomicznych— zapewnia Paweł Jackowski.

Standardowa oferta ma się opierać na kilku portfelach modelowych, dostępnych dla klientów, którzy powierzą domowi maklerskiemu co najmniej 50 tys. zł. Portfele konstruowane w wyniku indywidualnych uzgodnień z klientami będą dostępne od 500 tys. zł. Usługa ma być udostępniona niebawem. — 8 marca 2016 r. zapadła decyzja KNF.

Teraz musimy sfinalizować kwestie operacyjne, prawne i informatyczne. Przygotowania są zaawansowane, ale myślę, że zajmie nam to kilka tygodni — mówi Paweł Jackowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane