TNS OBOP: 5% Polaków planuje zakup samochodu

Internet Securities
opublikowano: 23-01-2006, 10:24

Obecnie 5% Polaków planuje zakup samochodu, z czego 4/5 jest zainteresowane autem używanym, wynika z badania Omnimas, przeprowadzonego we wrześniu i październiku ub. roku przez TNS OBOP.

Obecnie 5% Polaków planuje zakup samochodu, z czego 4/5 jest zainteresowane autem używanym, wynika z badania Omnimas, przeprowadzonego we wrześniu i październiku ub. roku przez TNS OBOP.

„Wyniki badania TNS OBOP dotyczącego planów motoryzacyjnych wskazują ponadto, że większość (67%) Polaków zamierzających nabyć samochód chce dokonać zakupu w ciągu najbliższych 12 miesięcy, 26% odkłada tę decyzję na okres od roku do 2 lat. W jeszcze dłuższej perspektywie (później niż za 2 lata) zakup planuje 6% respondentów z tej grupy” – podał TNS OBOP w piątkowym komunikacie.

Sondaż Omnimas – badanie omnibusowe – zrealizowano w dniach 29 września – 3 października 2005 roku na łącznej próbie 1004 Polaków w wieku 15 i więcej lat, metodą wywiadów bezpośrednich PAPI.

Sprzedaż nowych samochodów osobowych w roku 2005 zamknęła się liczbą 235.521 sztuk, co oznacza spadek o niemal 26,0% w porównaniu z rokiem poprzednim, wynika z danych firmy Samar, zajmującej się monitoringiem rynku samochodowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane