TNS OBOP dla Faktu: Tusk 56 proc., Kaczyński 44 proc.

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 13-10-2005, 08:09

Donald Tusk znowu zwiększył przewagę  nad Lechem Kaczyńskim. Kandydatowi PiS do lidera PO  brakuje aż dwunastu punktów - tak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego dla dziennika "Fakt" przez TNS OBOP. Badanie daje 56 punktów procentowych Donaldow Tuskowi i zaledwie 44 Lechowi Kaczyńskiemu - informuje gazeta.

Donald Tusk znowu zwiększył przewagę  nad Lechem Kaczyńskim. Kandydatowi PiS do lidera PO  brakuje aż dwunastu punktów - tak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego dla dziennika "Fakt" przez TNS OBOP. Badanie daje 56 punktów procentowych Donaldow Tuskowi i zaledwie 44 Lechowi Kaczyńskiemu - informuje gazeta.

A jeszcze kilka dni temu, przeprowadzony w dniu pierwszej tury wyborów  prezydenckich sondaż wskazywał, że poparcie uzyskiwane przez obu kandydatów niemalże się wyrównało. Jednak po ogłoszeniu wyników wyborów Tusk zaczął szybko zwiększać przewagę nad rywalem - zaznacza "Fakt".

Sondaż, który publikuje dziennik dzisiaj, został przeprowadzony już po niefortunnej akcji Jacka Kurskiego z PiS, który zarzucił Tuskowi, iż jego dziadek był w Wehrmachcie.

"Fakt" przypomina, że w niedzielnej, pierwszej turze wyborów na Tuska zagłosowało o ponad 3 procent wyborców więcej niż na Lecha Kaczyńskiego. A więc teraz wszystko w rękach tych wyborców, którzy zmobilizują się dopiero przed II turą, a także elektoratu pozostałych kandydatów, przede wszystkim Andrzeja Leppera i Marka Borowskiego, na których głosował co czwarty wyborca - konkluduje "Fakt".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane