TNT Express inwestuje w Belgii

opublikowano: 17-04-2014, 00:00

Międzynarodowa firma kurierska TNT Express zamierza zainwestować w Belgii kilkadziesiąt milionów euro.

Chodzi o zwiększenie efektywności europejskiego centrum przeładunkowego firmy w belgijskim Liege. Inwestycja zostanie najpierw skonsultowana ze związkami zawodowymi. Firma podaje, że po zakończeniu prac możliwości hubu (centrum przeładunkowe) zwiększą się o połowę. Modernizacja centrum o powierzchni 75 tys. mkw. obejmie m.in. zainstalowanie nowego zautomatyzowanego systemu sortowania mniejszych przesyłek i dokumentów.

TNT planuje stworzyć centralny system ich prześwietlaniai zakupi dodatkowe urządzenia skanujące, które posłużą do obsługi rosnącej liczby przesyłek. Firma oczekuje, że poza korzyściami dla klientów (skrócenie czasu obsługi) inwestycja przyczyni się również do obniżenia kosztów. Prace mają się rozpocząć jeszcze w 2014 r.

Zakończenie robót planowane jest dwa lata później. Teraz każdej nocy centrum w Liege obsługuje ładunki z 40 samolotów i 125 ciężarówek. Od 1998 r. jest to główny europejski hub TNT Express, ściśle połączony z Europejską Siecią Drogową TNT, której sercem jest holenderskie Duiven. Przychody TMT Espress w 2013 r. wyniosły 6,7 mld EUR, a każdego dnia spółka przewozi na świecie ponad milion przesylek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu