To będzie trudny tydzień

Marek Knitter
opublikowano: 27-10-2003, 00:00

W tym tygodniu na amerykańskich giełdach można się spodziewać dalszej wyprzedaży akcji. Europejskie indeksy będą korygować ostatnie wzrosty po nieudanym ataku na poprzednie szczyty — uważa Andrzej Zydorowicz, zarządzający portfelami akcji w CA IB TFI.

Mimo opublikowania lepszych wyników przez większość ze spółek w USA, na ostatnich sesjach giełdowe indeksy nie rosły.

— Dobre informacje znajdowały się już w cenach. Część z inwestorów zdecydowała się zrealizować zyski. Negatywnie również odbiły się na rynku informacje o zbliżającym się cyklu zakończenia obniżek stóp. Inwestorzy obawiają się nawet, że zostaną one podniesione — twierdzi Andrzej Zydorowicz.

W Europie indeks DAX doszedł w ubiegłym tygodniu do poziomu 3600 pkt, ale nie zdołał go przebić ani nie utworzył nowych szczytów. W opinii Andrzeja Zydorowicza indeks znajdzie się w trendzie bocznym i będzie powoli zmierzał do 3300 pkt. Zdaniem zarządzającego portfelami akcji w CA IB, w Polsce również nie należy spodziewać się większych wzrostów.

— Rynki mogą odreagować spadki z ubiegłego tygodnia. Ale nie można wykluczyć kontynuacji spadków w przypadku dalszych zawirowań na rynku walutowym i obligacji bądź w sytuacji kolejnych ofert sprzedaży tzw. resztówek ze strony Skarbu Państwa — uważa Andrzej Zydorowicz.

Jego zdaniem, do godnych uwagi można zaliczyć akcje spółki Ster-Projekt. Jeśli zaś na rynku dojdzie do poważnych zawirowań, to bezpieczną inwestycją mogą być akcje Polfy Kutno.

— Liderem segmentu IT pozostanie Prokom. Zbliżający się rok wyborczy pewnie zostanie dobrze wykorzystany przez władze spółki. Interesującym papierem mogą okazać się akcje Amiki, jeśli potwierdzą się zapowiedzi prezesa o dobrych wynikach w III kwartale — dodaje Andrzej Zydorowicz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Knitter

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / To będzie trudny tydzień