To już ostatnia szansa

Grzegorz Zięba
opublikowano: 26-05-2004, 00:00

Jeśli nie znajdzie się kupiec, największy pracodawca południowej Wielkopolski zostanie sprzedany w kawałkach.

To będzie ostatnia szansa na zakup w całości upadłej Fabryki Wagon (FW) z Ostrowa Wielkopolskiego, zakładu specjalizującego się w remoncie taboru kolejowego.

— Jeżeli nie będzie niespodziewanych przeszkód, to ogłoszenie w prasie pojawi się 15 czerwca — mówi Elżbieta Kosewska-Kędzior, syndyk masy upadłościowej FW.

Jej zdaniem, cena za zakład, który zatrudnia 1970 osób, zostanie obniżona o taki sam procent jak w drugim przetargu, który zakończył się fiaskiem na początku kwietnia. Wtedy wycenę aktywów zmniejszono ze 100 do 70 mln zł, czyli o 30 proc. Jeżeli dojdzie znowu do podobnej obniżki, spółkę będzie można kupić za niecałe 50 mln zł. Syndyk podkreśla, że będzie to ostatnia próba sprzedaży spółki w całości. W przypadku niepowodzenia trzeciego przetargu w następnym podejściu Wagon zostanie sprzedany „po kawałku”.

— Zapewniam, że nie wpłynie to na realizację kontraktu na remont wagonów dla PKP Cargo — mówi Elżbieta Kosewska-Kędzior.

Jego wartość sięga 30 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Zięba

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / To już ostatnia szansa