Czytasz dzięki

To musisz wiedzieć dziś rano 6 II 2017

Krzysztof Kolany, Bankier.pl
opublikowano: 06-02-2017, 08:28

Prezentujemy najważniejsze informacje dla inwestorów oraz przegląd wydarzeń dnia. Giełda, gospodarka, polityka i wiele więcej.

Ważne

  • Najpierw państwo, później własność i rynek - mówił w sobotę w Toruniu prezes PiS Jarosław Kaczyński. Prezes mówił o wolności gospodarczej i czynnikach ją ograniczających Więcej...
  • Resort finansów wspiera inwestycje firm, szybciej zwracając podatek. Szybciej łapie też oszustów, bo ma lepsze narzędzia analityczne – twierdzi „Puls Biznesu”.

Ze spółek i o spółkach

LPP SA Goldman Sachs obniżył rekomendację LPP do "sprzedaj" z "neutralnie", wyznaczając cenę docelową akcji spółki na poziomie 4.400 zł. Więcej...

UniCredit porozumiał się z włoskimi związkami zawodowymi w sprawie zwolnień grupowych. Więcej...

Wielton SA  Hiszpański sąd odrzucił zażalenie spółki w sprawie przejęcia aktywów w ramach procedury upadłościowe. Więcej...

Sygnity SA Zysk netto spółki w pierwszym kwartale obrotowym spadł o 93,1% rdr. Więcej...

Petrolinvest SA Rozliczenie transakcji sprzedaży 79% udziałów w spółce TOO EMBA JUG NIEFT po raz kolejny zostało przełożone. Więcej...

GRODNO SA przedstawiło szacunkowe wyniki za trzy kwartały roku obrotowego 2016/17. Więcej...

Skarbiec Holding S.A. Wartość aktywów netto zarządzanych przez spółkę na koniec stycznia wyniosła  19.312,5 mln złotych. Więcej...

SARE SA Członek rady nadzorczej spółki sprzedał 5.563 akcji spółki za 112.766,20 zł. Więcej...

MNI SA Rada Nadzorcza powołała na prezesa spółki Marka Południkiewicza. Więcej...

W piątek na rynkach

Polska: Odzieżowe przeceny na GPW. Mocne spadki CI Games

USA: Banki napędziły wzrosty na Wall Street. Indeksy znów blisko rekordów

Kalendarium spółek

  • FERRUM  NWZA ws. podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji akcji serii F i G z wyłączeniem prawa poboru oraz zmiany statutu.
  • KOFOL  Zakończenie zapisów na sprzedaż akcji po 78,60 zł za sztukę w wezwaniu ogłoszonym przez KSM Investment S.A.
  • SOHODEV ZWZA ws. m.in. podziału zysku.

 W Polsce i na świecie

 Premier Beata Szydło spotka się z ministrami środowiska Janem Szyszką oraz rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofem Jurgielem. Rozmowy odbędą się w ramach przeglądu resortów.

Odbędą się dwie nadzwyczajne sesje Rady Miasta Warszawy. Pierwsza o godzinie 12.00 zwołana na wniosek radnych Platformy Obywatelskiej dotyczyć będzie ustawy metropolitalnej. Projekt autorstwa Prawa i Sprawiedliwości zakłada powiększenie Warszawy o 32 gminy. O 13:00 ma się rozpocząć druga sesja, poświęcona nieprawidłowościom przy reprywatyzacji gruntów w stolicy.

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski spotka się dziś w siedzibie NATO w Brukseli z sekretarzem generalnym sojuszu Jensem Stoltenbergiem.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy ma podjąć decyzję w sprawie udziału w programie kredytowym dla Aten. Zarząd Funduszu oceni sytuację ekonomiczną w Grecji i określi swoją rolę oraz warunki uczestnictwa w programie. Do 20 lutego Grecja ma czas na przyjęcie reform, których domaga się Trojka.

W Barcelonie rozpocznie się proces Artura Masa - byłego lidera katalońskiego rządu. Został on oskarżony o zorganizowanie w listopadzie 2014 roku plebiscytu niepodległościowego wbrew zakazowi Trybunału Konstytucyjnego. Grozi mu pozbawienie prawa do pełnienia funkcji publicznych.

Historia

62 Pompeje zostały zniszczone przez trzęsienie ziemi

1869 w Australii znaleziono największy na świecie samorodek złota (62,5 kg)

1937 Sejm przyjął plan budowy Centralnego Okręgu Przemysłowego

1979 Ajatollah Chomeini proklamował powstanie pierwszego rządu islamskiego w Iranie

1985 Hiszpania po 16 latach otworzyła granicę z Gibraltarem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Krzysztof Kolany, Bankier.pl

Polecane