To musisz wiedzieć przed sesją na GPW 1 IV

Najważniejsze informacje dla inwestorów.

Giełdową Spółką Roku 2013 został Intern Cars, ulubieniec funduszy emerytalnych, który na krajowym rynku stał się hegemonem. Więcej o rankingu „Pulsu Biznesu” na GSR.PB.PL

RYNKI. Indeksy w Stanach Zjednoczonych rozpoczęły tydzień od wzrostów. Standard & Poor’s 500 wymazał straty z ubiegłego tygodnia i ostatecznie zakończył piąty kwartał z rzędu na plusie. Na finiszu sesji indeks DJ IA rósł o 0,82 proc. Wskaźnik S&P500 zyskiwał 0,79 proc. zaś Nasdaq 1,04 proc.

B3System. Po plecach internetowej spółki na giełdę wejdą SkładyWęgla.pl, w które zainwestował akcjonariusz Hawe. Więcej w sekcji Premium

Projprzem. Ze spółki płyną mieszane sygnały: zdobywa krajowe kontrakty, przegrywa na Wschodzie, kończy porządki i pracuje na pół gwizdka. Więcej w sekcji Premium

Synthos. Spółka podpisała serie umów w związku z planowaną budową w Brazylii fabryki na licencji Michelin. Firma będzie dostarczać kauczuk w Brazylii zakładom Michelin i Pirelli, poinformowała firma w komunikatach. Umowy podpisano jeszcze 25 października zeszłego roku, ale informacje o nich ujawniono dopiero w poniedziałek 31 marca.

Eurocash. Zarząd spółki rekomenduje akcjonariuszom przeznaczenie 90,77 mln zł z zysku za 2013 r., wynoszącego 90,92 mln zł, oraz 19,80 mln zł przeniesionych z utworzonego z zysku z lat ubiegłych kapitału zapasowego na dywidendę, co da wypłatę w wysokości 0,79 zł na akcję.

LiveChat (IPO). Cena akcji sprzedawanych w pierwotnej ofercie publicznej spółki LiveChat Software, wyniesie 18,5 zł. Oznacza to, że wartość oferty wyniesie 59,9 mln zł. Kapitalizacja spółki, według tej ceny, to ponad 476 mln zł, podała firma.

Action. Dystrybutor IT zwiększył zaangażowanie w Devil GmbH, nabywając pozostały pakiet 800 udziałów, a tym samym stał się jedynym właścicielem spółki. Zdecydował również o zmianie nazwy na Action Europe GmbH, podała firma. Cena za zakupione udziały wyniosła 1 mln euro.

Asbis. Producent i dystrybutor IT odnotował 12,67 mln USD skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2013 r. wobec 9,01 mln USD zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Lentex. Wojciech Hoffmann, prezes Lenteksu, kupił na sesji 31 marca 10 tys. akcji spółki po 8,05 zł za sztukę.

PKP Cargo. Amplico OFE zmniejszyło z 5,17 do 4,94 proc. udział w akcjonariacie PKP Cargo.

Polimex. Spółka zawarła z TMT Trading przedwstępną umowę sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa - Zakładu Konstrukcji Stalowych w Rudniku nad Sanem. Cena sprzedaży to 7,45 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW / To musisz wiedzieć przed sesją na GPW 1 IV