To musisz wiedzieć przed sesją na GPW 13 IV

opublikowano: 13-04-2015, 08:25

Najważniejsze informacje dla inwestorów

MAKRO. W marcu chiński eksport spadł o 15 proc. w ujęciu rocznym, a oczekiwano 12 proc. wzrostu. Spadek eksportu jest najwyższy od prawie roku. Według analityków, spowoduje to wzrost obaw, że mocny juan skutecznie osłabił popyt na chińskie dobra i usługi.

Banki. Banki prognozują, że wynik netto w  sektorze spadnie o 10,33 proc. w tym roku w porównaniu z 2014 r., wynik z odsetek spadnie o 0,47 proc, zaś wynik z prowizji wzrośnie o 5,7 proc. w skali roku, wynika z badania „Plany finansowe banków na 2015 r."

Kernel. Spółka wypłaci 0,25 USD dywidendy na akcję. Dzień dywidendy to 23 kwietnia, a wypłaty 30 kwietnia. Dywidenda zostanie pomniejszona o podatek w wysokości 15 proc.

Baumal Group (NewConnect). Spółka złożyła  poznańskim sądzie wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu z wierzycielami.

Inter Cars. W marcu sprzedaż spółek dystrybucyjnych grupy wzrosła o 20 proc. do 383,7 mln zł. Narastająco po trzech miesiącach 2015 r. jest o 15 proc. wyższa r/r i sięga 973,2 mln zł.

Orzeł (NewConnect). Zarząd Orła w specjalnym komunikacie zaprzeczył, by prowadzone były rozmowy w sprawie przejęcia spółki przez Grupę Recykl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu