To musisz wiedzieć przed sesją na GPW 26 III

opublikowano: 26-03-2014, 08:11

Najważniejsze informacje dla inwestorów.

RYNKI. Wtorkowa sesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się wzrostem głównych indeksów na Wall Street. Napędzały je zwyżki surowców i akcji spółek zajmujących się zdrowiem. Na finiszu sesji indeks DJ IA zyskał 0,57 proc. Wskaźnik S&P500 wzrósł o 0,46 proc. zaś   Nasdaq o 0,18 proc.

PHN. Z powodu złego oszacowania majątku skarb wydał za dużo akcji pracowniczych. Odbije to sobie. Więcej w sekcji Premium

TFO. Na giełdzie jesteśmy niedowartościowani. Chcemy to zmienić — mówi szef dystrybutora elektronicznych akcesoriów. Więcej w sekcji Premium

Budimex. Oferta konsorcjum Budimeksu i PW Lech za 133,99 mln zł netto została wybrana jako najkorzystniejsza na wykonanie robót budowlano-montażowych dla realizacji zadania inwestycyjnego – Budowy zintegrowanego centrum komunikacyjnego w Bydgoszczy – Etap I Dworzec Kolejowy Bydgoszcz Główna.

None
None

Grodno (NewConnect). Grodno złożyło do KNF prospekt emisyjny w związku z planowaną publiczną ofertą do 3,5 mln akcji serii C oraz zamiarem przejścia na rynek główny GPW.

Elektromont (NewConnect). Ekobox zwiększył udział w akcjonariacie Elektromontu do 5,07 proc. Obie spółką są notowane na NewConnect.

REKOMENDACJE. Analitycy BM BESI podnieśli z "neutralnie" do "kupuj" rekomendację dla akcji GTC. Cena docelowa to 8,55 zł. Rekomendacja dla Echo Investment została obniżona do "neutralnie" z "kupuj", a cena docelowa do 6,54 zł z 8,56 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane