To musisz wiedzieć przed sesją na GPW 30 X

opublikowano: 30-10-2014, 08:35

Najważniejsze informacje dla inwestorów.

RYNKI Federalny Komitet Otwartego Rynku (FOMC) postanowił zakończyć skup aktywów w tym miesiącu, podał Fed po posiedzeniu. "Komitet uznaje, że nastąpiła znacząca poprawa perspektyw rynku pracy od rozpoczęcia obecnego programu skupu aktywów. Co więcej, Komitet nadal dostrzega w całej gospodarce wystarczającą siłę, aby wspierać trwającą poprawę w kierunku maksymalizacji zatrudnienia w kontekście stabilności cen. W związku z tym Komitet postanowił zakończyć skup aktywów w tym miesiącu" - czytamy w komunikacie.
S&P500 spadał na zamknięciu o 0,14 proc., Dow Jones stracił 0,2 proc. Nasdaq kończył dzień 0,3 proc. zniżką.

GPW. Zarząd GPW będzie rekomendował dywidendy na poziomie powyżej 60 proc. zysku, przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej - podała giełda w komunikacie. Jak sprecyzowano, zarząd będzie rekomendował dywidendę z zysku za 2014 r. na poziomie 2,4 zł, a za 2015 r. 2,6 zł.

W III kwartale zysk netto GPW wzrósł o 16 proc. do 30,1 mln zł. To 28 proc. więcej niż oczekiwali analitycy, ankietowani przez PAP.

mBank. Bank odnotował 315,45 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2014 r. wobec 288,59 mln zł zysku rok wcześniej. Jest to wynik lepszy od konsensusu rynkowego, który wynosił 307 mln zł. Analitycy ankietowani przez agencję ISBnews spodziewali się wyniku netto w zakresie 299-321 mln zł.

ABC Data. Akcjonariusze ABC Data zdecydują o programie emisji obligacji do 100 mln zł, wynika z projektów uchwał na walne zwołane na 25 listopada.

Drozapol-Profil. Od 4 do 18 listopada włącznie handel akcjami Drozapolu będzie zawieszony na wniosek spółki w związku z procesem scalenia akcji

Alumetal. W trzecim kwartale zysk netto Alumetalu wzrósł o 14 proc. do 14,1 mln zł. To rezultat zgodny z oczekiwaniami analityków, ankietowanych przez PAP.

Cyfrowy Polsat. Odejście wieloletniego prezesa Cyfrowego Polsatu słono kosztowało Zygmunta Solorza-Żaka — cennego menedżera i… 1 mld zł. Więcej w sekcji Premium

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / To musisz wiedzieć przed sesją na GPW 30 X